Poranek to ten czas, który nastraja cię na dobry dzień lub zły dzień. Poniżej znajdziesz 11 pozytywnych nawyków, które pomogą ci z dnia na dzień rozpoczynać już tylko dobre dni! Oto nawyki na życie nowoczesne.

Picie szklanki ciepłej wody z cytryną.

Jako pierwszy poranny nawyk ustal wypicie szklanki ciepłej wody z cytryną, która świetnie stawia na nogi. Dla wnętrza twojego ciała jest to po prostu olej napędowy.

Woda ma być ciepła, żeby organizm nie przeżywał szoku zaraz po tym jak się obudzi.
Cytryna zaś przygotuje układ pokarmowy na przyjmowanie posiłków, przy okazji dodając pysznego smaku. Możesz dodać miodu, jeśli cytryna jest dla ciebie lekko zbyt kwaśna.

Kiedy się budzisz jesteś po około 8 godzinach bez wody, więc ważne jest, by zacząć dzień od nawadniania. Nie należy rozpoczynać dnia bez wody, przyjmować posiłki i inne napoje, nie zauważając, że ciało się odwadnia.

Wczesne wstawanie.

Priorytetem tutaj jest wcześniejsze wstawanie. Choćby dlatego, że aby zmienić swoje nawyki będziesz też potrzebował trochę więcej czasu rano.

Jeśli zamieniłeś się w sowę i lubisz siedzieć w nocy, ponieważ jest cicho i spokojnie, to tak samo możesz polubić wczesne poranki. Powinieneś zmienić swój tryb nocny na poranny. Zmiana będzie korzystna dla całego ciała i szybko to poczujesz.

Budź się zgodnie z cyklem natury, jeśli jest taka możliwość. Świt to najlepszy czas na wstawanie, ponieważ jest wystarczająco świata by widzieć, ptaki zaczynają śpiewać i wciąż możesz złapać wschód słońca, jeśli lubisz. Godzina wschodu się jednak zmienia przez cały rok, więc może to być wykonalne tylko w niektórych miesiącach. Daj sobie półtorej godziny zanim wyjdziesz na zewnątrz.

Oczyszczanie języka.

To nawyk, którego nie porzucisz jak raz go wypróbujesz. Pomaga uwolnić nieświeży oddech i procesy odmładzające, których potrzebujesz, by pobudzić ciało i ducha ze snu do działania.
Jako bonus dostajesz bardziej wyczulone kubki smakowe, które dodadzą przyjemności jedzeniu.

Niektóre szczotki do zębów mają na odwrocie główki specjalną tarkę do języka. Zainwestuj w taką szczoteczkę.

Codzienne rozciąganie.

Daj sobie wspaniałe 5 min rozciągania, by obudzić mięśnie i przygotować je na cały dzień. Zmieniaj ćwiczenia i sprawdzaj, po których czujesz się najlepiej, z którymi rezonuje twoje ciało.

To także dobry czas, by zrobić jogę czy trening, jeśli czujesz się na siłach lub chcesz schudnąć. Jednak, jeśli wcześniej nie uprawiałeś sportu to lepiej rano rozpocząć od krótkiego rozciągania. Potem można je rozwinąć oczywiście w coś więcej.

Tak naprawdę nie ma znaczenia ile czasu poświęcasz rozciąganiu się. Ważne, że to robisz.

Zobaczysz, że gdy rozwiniesz ten nawyk, zaczniesz rozciągać się dłużej i pochodzić do tego naturalnie i bez wysiłku.

Sto podskoków.

Podskoki na małej trampolinie to świetne poranne ćwiczenie, które kształtuje sylwetkę. Wystarczy, że lekko się poodbijasz, by poruszyć pracę płynów ustrojowych i ogólnego przepływu wody w ciele.

Możesz nawet powtarzać to ćwiczenie kilka razy dziennie, kiedy potrzebujesz się podnieść na duchu. Nie potrzebujesz do tego kawy czy słodzonych napojów. Skakanie równie dobrze energetyzuje i do tego wzmacnia ciało.

Zauważysz, że na początku ciało będzie musiało się przyzwyczaić, ale jak zrobisz 100 podskoków, poczujesz jego sprężystość. To ćwiczenie zmusza do pracy każdy rodzaj mięśni. Wspaniały sposób, by zacząć dzień i poczuć się w pełni dobrze.

Suchy masaż ciała.

Suchy masaż jest praktyką Ajuwerdy, która wspomaga cyrkulację i pozbywa się martwych komórek.

Masuje się w stronę serca, zaczynając od zewnętrznych partii aż do środka ciała. Całe ciało dokładnie przed prysznicem. Dodaje to delikatności skórze, zobaczysz różnicę! Potem można użyć balsamu.

Do masażu na sucho użyj gąbki lub szczotki, która nie jest zbyt twarda, ale też złuszczy naskórek. Najlepsze są specjalne do tego przeznaczone szczoteczki i gąbki roślinne.
Nie używaj za miękkiej gąbki, bo nie spełni funkcji, ale też możesz na początek wziąć tę delikatniejszą i użyć trochę więcej siły podczas masażu.

Słuchanie muzyki podnoszącej na duchu.

Zaczynanie dnia z muzyką lub motywacyjnym audiobookiem to dobry sposób, by nastawić się na sukces i pozytywny dzień.

Możesz się tym bawić, dobierać muzykę do uczuć i dnia jaki chcesz rozpocząć. Zależnie od tego czy potrzebujesz czegoś, co cię napompuje energią do działania czy czegoś, co pomoże ci przetrwać stresujący dzień.

Umysł chętnie współpracuje z dźwiękami i powinien być codziennie odżywiony tak samo jak ciało. Wybierz to, cu lubisz słuchać, co cię motywuje, inspiruje do działania i nie wprawia w zły nastrój.

Czas na zielone smoothie.

Teraz, gdy obudziliśmy się ze słońcem, oczyściliśmy zęby i język, nawodniliśmy, rozciągnęliśmy, poskakaliśmy, pomasowaliśmy ciało, wzięliśmy prysznic i posłuchaliśmy muzyki cz książki –
czas na odżywienie organizmu orzeźwiającym koktajlem!

Zielona część tego koktajlu to to, co w rzeczywistości doda ci jeszcze więcej energii na cały dzień. Może być to szpinak, jarmuż czy pietruszka. Wszystkie liście zawierają minerały i błonnik. Po 30 minutach od wypicia poczujesz się dużo lepiej.

Kilka minut medytacji

Usiądź i oczyść umysł przez kilka minut. Nie ma jednego sposobu na medytację, więc jeśli próbowałeś jakichś metod i nie odpowiadają ci one – postaraj się znaleźć własny styl. Wybierz wygodną pozycję i zdecyduj czy pomocne ci będą dźwięki w tle. Siedzenie w ciszy wielu osobom w zupełności wystarczy.

Dlaczego kilka minut?
Nie musisz od razu spędzać godzin na medytacji ani zapadać w trans. Czerpiesz korzyści już z kilku minut na cały dzień. Ale słowo kilka znaczy cokolwiek dla każdego, dlatego możesz poświęcić tyle czasu ile chcesz lub możesz.

Uśmiechaj się do siebie 30 sekund przed lustrem

To niezawodny sposób, by podbudować pewność siebie o poranku. Jak nabierzesz tego nawyku to będziesz się zastanawiać, dlaczego dotychczas tego nie robiłeś. To w zasadzie taki prawdziwy czas ze sobą i swoim szczęśliwym odbiciem w lustrze.

To działa na różnych poziomach, ale podstawą jest możliwość spojrzenia we własną głębię i spojrzenia na tę osobę, która w tle ciągle biegnie, by załatwić swoje sprawy.

Upewnij się, że się uśmiechasz. Nie musi to być od razu banan na twarzy, wystarczy mały uśmieszek. Tak jakbyś miał asa w rękawie, którego zaraz pokażesz światu. Zaskoczy cię jak pozytywne myśli przywoła to ćwiczenie.

W tym ćwiczeniu sprawdzasz siebie i dodajesz sobie determinacji, której potrzebujesz, by dotrzeć do swoich celów.

Zapisz swoje TOP 3 dnia

Jeśli jesteś zabiegany to z pewnością wiele rzeczy umyka ci w codzienności. Aby temu zapobiec powinieneś każdego poranka zapisać najważniejsze 3 rzeczy, które danego dnia chcesz zrobić. Ponad wszystko te 3 rzeczy. Upewnij się, że tak się stanie.

Nawyk wykonywania 3 najważniejszych rzeczy dziennie pomoże ci zbudować pewność siebie i ruszyć po większe wyzwania. Zabawne też jest to, że inne rzeczy mogą nagle okazać się nieistotne na tyle, że wcześniej niepotrzebnie zawracałeś sobie nimi głowę.

Tylko 3, nie więcej.

Jeśli zaczniesz dopisywać i dokładać rzeczy do listy, może się okazać, że nie zrobisz czwartej czy piątej czy potem szóstej i się zniechęcisz. Skup się na 3 najważniejszych rzeczach, nawet jeśli dzień i tak będzie od nich większy. Poczujesz się lepiej a n koniec dnia zawsze będziesz mógł powiedzieć sobie, że przynajmniej 3 najważniejsze rzeczy zostały zrobione.