Jest oczywiste, że wiele osób stara się prowadzić szczęśliwe i celowe życie. Jednak największym wyzwaniem powstrzymującym nas od osiągnięcia naszych celów jesteśmy niestety my sami. Każdego dnia ograniczamy nasz potencjał i szczęście, czy to celowo, czy w nieświadomy sposób.

Według ostatnich  badań , gdy doświadczamy pozytywnych emocji, takich jak zadowolenie, miłość i radość, realizujemy także więcej celów  w swoim życiu. Upewnij się, że nie komplikujesz sobie życia, ale po prostu się nim cieszysz. Życie może być przyjemniejsze i znacznie prostsze, jeśli nauczyliśmy się pokonywać pewne ograniczenia.

PONIŻEJ ZNAJDUJE SIĘ KILKA RZECZY, Z KTÓRYCH POWINIENEŚ ZREZYGNOWAĆ, BY PROWADZIĆ SZCZĘŚLIWE ŻYCIE.

1. Wymówki 

Nie zostawiaj sobie miejsca wymówki. Unikaj wymówek, aby nie wykonywać zadań. Wymówki są jedynie uzasadnieniami, które tylko sprawiają, że czujesz się lepiej, gdy nie osiągasz lub nie robisz czegoś, co zamierzasz lub musisz zrobić. Znajdź czas i siłę niezbędną do wykonania zadania.

2. Opinie innych ludzi 

Przestań zawracać sobie głowę opiniami innych osób. Podejmując osobiste decyzje, pomyśl najpierw o swoim szczęściu . Angażuj się tylko w działania, które poprawią Twoje życie.

3. Zwlekanie 

Bądź aktywny i zajmuj się swoimi zadaniami i problemami. Przestań myśleć , że podołasz temu zadaniu o innej porze dnia. Maksymalnie wykorzystaj swój czas w maksymalnym możliwym stopniu. Wykonanie każdego zadania tak szybko, jak to możliwe, uwalnia cię od zmartwień, stresu i ostatecznie sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy. Oferuje także czas na cieszenie się rzeczami, które kochasz.

4. Toksyczne wierzenia i związki 

Niektóre osoby są jawnie złośliwe. Są oni odpowiedzialni za nasze niepowodzenia z powodu ich wewnętrznej niepewności zazdrości i złośliwości. Pomimo, że nie jesteś odpowiedzialny za czyjeś emocje, powinieneś działać z troską, szacunkiem i przyzwoitością. Jeśli jednak to zrobisz, a ktoś nadal będzie dla ciebie złośliwy i toksyczny, powinieneś puścić tę osobę.

Bądź świadomy toksycznych przekonań dyktujących, co czujesz i myślisz. Nie pozwól negatywnym ludziom wpływać na twój wewnętrzny monolog. Upewnij się, że otaczasz się prawdziwymi przyjaciółmi, którzy chcą, abyś był szczęśliwy i naprawdę wierzą w Ciebie.

5. Niepewność 

Utrzymuj wysoki poziom samooceny . Zaakceptuj to kim jesteś. Szczęśliwi ludzie emanują zaufaniem i oferują pozytywne wibracje. Zawsze staraj się zmieniać rzeczy, które nie jesteś pewny w takie po których wiesz czego się spodziewać.

6. Niemożliwe normy 

Jeśli miałeś wielkie ambicje życiowe i wciąż starasz się je osiągnąć, odpuść je, wybacz sobie i zaakceptuj, że nie jesteś nadludzki. Aby żyć szczęśliwym życiem, nie trzeba być nad człowiekiem. Szczęśliwe życie emanuje z realizacji celów w systemie SMART.

7. Wieczne obwinianie się.

Bądź odpowiedzialny za swoje błędy. Odkryj je, przebacz sobie i zadośćuczynij. Odpowiedzialność i skrucha stanowią pierwszy krok w kierunku uzdrowienia.

8. Porównywanie się z innymi

Nie porównuj swojego życia do życia innych. Pamiętaj, że masz szansę zobaczyć tylko cząstkę życia ludzi do których się porównujesz. Porównanie po pierwsze jest nie miarodajne. A nawet jeśli wykonasz porównanie całkowite, to się okaże jedna strona jest gorsza. Takie porównanie sprawi że ktoś będzie nieszczęśliwy.

9. Kontrolowanie wszystkiego 

Pamiętaj, że jedyną kontrolowaną przez nas rzeczą są nasze własne reakcje i postawa. Zawsze staraj się znaleźć szczęście dokładnie tam, gdzie jesteś, bez względu na to, jak się sprawy potoczą.

10. Przywiązanie do pieniędzy 

Nie gromadzicie ogromnego bogactwa kosztem waszego szczęścia. Po osiągnięciu podstawowych potrzeb i planów oszczędnościowych, należy ocenić kompromis między większą ilością pieniędzy a innymi celami życiowymi, w tym szczęściem.

11. Złe nawyki zdrowotne 

Twoje ciało jest ucieleśnieniem twoich wizji, celów i celów w życiu . Jest to mechanizm, który pozwoli ci osiągnąć wszystko, czego pragniesz. Złe nawyki zdrowotne podkopią wszystko, na co pracowaliśmy. Upewnij się, że dobrze się odżywiasz, odpoczywasz i ćwiczysz codziennie.

12. Plotki 

Mimo że są zabawne i wciągające, plotki są również krzywdzące dla innych. Unikaj plotek.

13. Zaniedbanie twojego zaangażowania / małżeństwa 

Jeśli jesteś zaręczony lub jesteś w związku małżeńskim, spraw, aby twój partner / współmałżonek był tym najważniejszym. Wyrażaj swoją miłość na co dzień. Rozwijaj swój związek i wzrastaj razem z nim.

14. Martwienie się o przyszłość. 

Przyszłość zawsze będzie niepewna. Przestańcie się martwić przyszłością, bądźcie obecni i zmaksymalizujcie działania dzisiaj w walce o lepsze jutro.

15. Mentalność stadna 

Bądź mądry i słuchaj swojego wewnętrznego głosu podczas podejmowania decyzji. Nie kieruj się w życiu decyzjami innych ludzi. Jeśli 100 ludzi wskoczy w ogień, nie oznacza to iż jest to dobre.

16. Praca, której nie cierpisz 

Nie trzymaj się pracy, która nie zadowala twojej duszy. Zacznij robić coś, co kochasz. Nie bój się zmienić pracy na taką w której będziesz szczęśliwy.

17. Udawanie że nie potrzebujesz pomocy 

Odpuść przekonanie, że prośba o pomoc jest tylko dla słabych ludzi. Pytanie o pomoc oznacza odwagę, siłę i determinację.

Podsumowanie

Trudno jest zrezygnować z czegoś, co jest zakorzenione w naszych umysłach od wielu wiele lat.  Zawsze bądź obecny, pozytywnie nastawiony i doceniaj wsparcie i miłość wokół ciebie.

Zrezygnuj z wyżej wymienionych rzeczy by zacząć cieszyć się lepszym, pełniejszym i szczęśliwym życiem.