Każdy z nas chciałby się zmieniać i rozwijać. Niejednokrotnie budzimy się rano z ogromnym postawieniem zmiany, bycia lepszym. I nawet przez jakiś czas się to udaje. Przez jakiś czas jesteśmy na diecie, rzucamy, papierosy, oglądamy mniej telewizora, chodzimy na spacery, zaczynamy ćwiczyć… lecz ostatecznie wielu z nas po przejściu miłego okresu i osiągnięcia nawet niewielkich rezultatów spoczywa na laurach. Wraca do tego co było. Zapomina o diecie, włącza telewizor po przyjściu z pracy i dalej gnuśnieje w domu.

Jeśli zmiany mają mieć jakąkolwiek wartość muszą być trwałe i konsekwentne. Wszyscy doświadczyliśmy chwilowych zmian które doprowadziły jedynie do rozgoryczenia i rozczarowania.

W rzeczywistości ludzie wszelkie zmiany podejmują z poczuciem strachu i niechęci, ponieważ podświadomie są przekonani że to zmiany tylko chwilowe.

Sa trzy podstawowe zasady które każdy z nas musi zastosować natychmiast by zacząć zmieniać swoje życie. Sa one wręcz zadziwiająco proste, a Jednak maja ogromną moc. Każdy z nas musi poczynić te zmiany by móc otrzymać jakość życia której pragnie.

3 kroki do tego by zacząć powodować trwałe zmiany w twoim życiu

KROK PIERWSZY

Wymagaj więcej.

Gdy tylko zaczniesz pragnąc jakieś zmiany, stworzysz jakiś cel, jakieś pragnienie które będziesz chciał wprowadzić w swoje życie, to przede wszystkim musisz zwiększyć swoje wymagania. Przestań być pobłażliwy względem siebie.

Chcesz schudnąć – nie rób tego tego na zasadzie jednej myśli „Jutro wcześnie wstanę i pójdę pobiegać”. Po czym na drugim dzień znowu śpimy do późna. Nie wystarczy kupiony karnet na siłownie „Ten karnet mnie teraz zmotywuje”.

Ani ten karnet ani ten jeden dzień biegania nie spowodują zmiany której pragniesz. Spotkasz się ostatecznie tylko z rozczarowaniem.

Spisz na kartce papieru wszystko czego nie chcesz robić, wszystko czego nie chcesz już tolerować oraz to co chciałeś osiągnąć. I z twardym stanowczym postanowieniem dąż do tego.

Chcesz schudnąć – nie przestawaj na haśle „poranne bieganie” napisz „Za rok przebiegnę maraton”.

Chcesz podróżować i kochasz góry – nie jedź raz do roku w Beskidy, tylko napisz „Za rok zdobędę 4-tysięcznik”.

Chcesz stworzyć popularnego bloga – nie kończ celu na „uruchomieni strony”, lecz wyznacz „Moją stronę codziennie odwiedza 1000 osób”.

Nie bój się wielkich celów.

Wymagaj od siebie więcej.

KROK DRUGI

Zmień ograniczające cię przekonania

Jeśli zwiększysz swoje wymagania (np: chcę przebiec maraton), lecz nie uwierzysz że możesz im sprostać, po postu sabotujesz samego siebie. Nawet nie spróbujesz się zmienić ponieważ zabranie ci poczucia pewności która pozwala korzystać z głęboko ukrytych możliwości.

Nasze przeświadczenia są jak niezłomnie zakazy, które mówią o tym jak jest, co jest a co nie jest możliwe, co możemy osiągnąć, a co leży poza naszymi możliwościami. Kształtują wszystkie nasze działania, wszystkie myśli i odczucia które doznajemy.

Dlatego tez zmiana na własnego systemu przekonana jest podstawa do poczynienia jakichkolwiek trwałych zmian w naszym życiu.

Musisz stworzyć w sobie poczucie pewności że sprostasz wszystkim zadaniom które sobie wyznaczysz.

Bez przejęcie kontroli nad własnymi przekonaniami możesz sobie stawiać dowolne wysokie wymagania, lecz zabraknie ci pewności na której możesz oprzeć swoje działania.

Wiara dająca poczucie pewności i siły kryje się za każdym sukces w historii ludzkości.

KROK TRZECI

Zmień swoją strategie

Jeśli chcesz chcesz osiągnąć coś czego nigdy nie miałeś, musisz zrobić coś czego nigdy nie robiłeś. Musisz dysponować najlepszymi strategiami osiągania sukcesu. Gdy stawiasz sobie wyższe wymagania, i uwierzysz w swoje możliwości, strategie osiągnięcia tego czego pragniesz pojawią się same w twoim życiu, musisz mieć jedynie odwagę z nich skorzystać, nie zamykać swojego umysłu na utartych, znajomych ścieżkach.

Strategi osiągania sukcesu jest wiele, i dla każdego będzie ona inna. Każdy sam musi znaleźć swoja drogę, lecz aktualnie jest tak dużo materiałów dostępnych w internecie za darmo, iż osoba która naprawdę chce się zmienić będzie miała w czym wybierać.

Jedną z sprawdzonych metod znalezieni sobie wzorca, mentora. Człowieka który osiągnął już to co ty chcesz dopiero osiągnąć, i działać tak jak on.