Życie każdego z nas jest inne. Mamy inne obowiązki, inne doświadczenia. Jednym idzie lepiej w życiu a innym gorzej. Każdy z nas jest inny lecz to nie zmienia faktu iż najważniejsze jest pozostawanie pozytywnym przez większość czasu naszego życia, nie pozwalając, by obawy o to, co „może” się zdarzyć, sprawią, że staniesz się zestresowany i zdenerwowany. Włączenie pozytywnego nastawienia do twojego życia ma wiele zalet, o których pewnie nawet nie wiedziałeś!

Dlaczego nie powinienem się przejmować?

Dlaczego ty nie powinieneś! Na początek, badania pokazują, że możesz żyć dłużej, będąc pozytywnym myślicielem, a także dzięki pozytywnemu myśleniu masz mniejszą szansą na to, że wpadniesz w depresję. Ogólnie pozytywni ludzie są szczęśliwsi i zdrowsi. Uczenie się, by stać się bardziej pozytywnym, pozwoli Ci również radzić sobie lepiej w stresujących momentach.

5 SPOSOBÓW NA PRAKTYKOWANIE SZTUKI POZYTYWNOŚCI

1. AFIRMACJE

Które są znane jako pozytywne stwierdzenia, wypróbujmy niektóre:

* Jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny za _______ (wypełnij puste miejsce)

* To cudownie że ________

Prawda jest taka, że ​​każdego dnia ludzie podświadomie lub nawet świadomie generują tysiące negatywnych stwierdzeń na swój temat lub na temat okoliczności w swoim życiu. Aby pozostać pozytywnym, musimy świadomie wyrażać pozytywne opinie, które używają słów z pozytywnym wydźwiękiem. Takie które generują emocje typu „szczęśliwy” czy „wdzięczny”, tak jak to zrobiłem w powyższych przykładach afirmacji. Kluczem jest próba „odczucia” emocji użytych słów.

2. OCZEKUJ NAJLEPSZEGO

Zacznij oczekiwać najlepszych wyników, koncentrując się WYŁĄCZNIE na oczekiwanym pozytywnym wyniku. Spodziewając się najgorszego, dostaniesz to co najgorsze.

3. OTOCZ SIĘ ODPOWIEDNIMI LUDŹMI

Jesteś średnią 5 osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu

Jim Rohn 

Mówiący o motywacji Jim Rohn powiedział kiedyś „jesteśmy średnią z 5 osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu”. Pomyśl o tym iż to jak się czujesz, co mówisz i co myślisz, zależy od tego, kim jesteś przez większość czasu a stajesz się tym z kim spędzasz najwięcej czasu. Kiedy spędzam czas z szczęśliwymi i pozytywnymi ludźmi, czuję się podekscytowany. Jestem też dużo bardziej optymistycznie nastawiony do mojej przyszłości.

4. POZYTYWNY POCZĄTEK DNIA

Pierwsza godzina rano to ster dnia


Henry Ward Beecher

Zgodnie z badaniami (i doświadczeniem), to jak zaczynasz swój dzień, decyduje o jego pozostałej części. Czy boisz się, co cię czeka tego dnia, czy też budzisz się wdzięczny i podekscytowany?

Zacznij pozytywnie dzień, najpierw dziękując za kolejny dzień, później bądź wdzięczny za łóżko, w którym spałeś – poszukaj innych rzeczy za które możesz być wdzięczny światu z samego rana! Pomyśl o wszystkich wspaniałych możliwościach, jakie może przynieść Twój kolejny dzień.

5. WDZIĘCZNOŚĆ

Wdzięczność będzie dbać o wszystkie dobre rzeczy w twoim życiu, abyś nie miał czasu myśleć o negatywnych. Bądź wdzięczny za wszystko, i nie chodzi tu tylko o mówienie, ale też o prawdziwe czucie wdzięczności.

To by było tyle.

5 prostych rad. Wprowadź je w życie, i obserwuj jak zacznie się ono zmieniać na lepsze.