Czy wiesz, że około 15-20% populacji jest uważane za bardzo wrażliwe?

Wiele osób postrzega wrażliwość jako wadę lub przeszkodę, ponieważ nie pasuje do społecznych norm działania publicznego. Wręcz przeciwnie , ludzie wrażliwi są bardziej świadomi, bardziej współczujący, bardziej wyrozumiali i często bardziej ukierunkowani.

Wrażliwi ludzie uważają, że rzeczy mogą być lepsze i ciężko pracować, aby tak się stało. Trudno jest wrażliwej osobie patrzeć na cierpienie bez próby złagodzenia bólu, odczuwania bólu serca bez wyrażania miłości i widzenia wyzwania bez rozwiązywania problemów. Empatyczny charakter wrażliwej osoby jest często dla większości niewidoczny i jako taki często jest ignorowany lub źle rozumiany.

Wrażliwi ludzie często poświęcają swój czas i energię, zapominając o trosce o siebie. Jest to wrodzona cecha, która może pomagać lub przeszkadzać.

Poniżej 5 lekcji dla wrażliwych ludzi które pomogą się odnaleźć wam w codziennej rzeczywistości i sprawią iż wasza wrażliwość stanie się waszą siła a nie przeszkodą w życiu:

1. Przyjmij i kontroluj swoje reakcje emocjonalne.

Wrażliwi ludzie inaczej postrzegają świat i dzięki tej wizji mają wielką siłę i czują wielką odpowiedzialność. Ponieważ czujemy to, co odczuwają inni, często odczuwamy moralny obowiązek pomocy, reagujemy bardziej emocjonalnie. Na pozór wydaje się to dobrą rzeczą, godną podziwu cechą.

Jest wiele wyzwań związanych z reakcją na sytuację w żarze wzmożonej emocji. Ta druga osoba może nie chcieć pomocy, możemy nie być w stanie udzielić odpowiedniej pomocy lub możemy zaoferować pomoc, która przyniesie więcej szkody niż pożytku dla nich i dla nas.

Nie chodzi o chęć pomocy; chodzi o zrozumienie prawdziwej natury każdej sytuacji poza odczuwalnym związkiem emocjonalnym. Poświęć czas na myślenie zarówno logiczne, jak i emocjonalne, zanim zaczniesz działać. Wiedz, że całego świata nie da się uratować bez względu na to, jak bardzo się staramy. Odpowiedzialność polega na mądrym doborze naszych reakcji.

2. Posłuchaj i zaufaj swojemu wewnętrznemu przewodnikowi, aby się zabezpieczyć.

Wrażliwi ludzie mają silną intuicję wynikającą ze zwiększonej świadomości tego, co dzieje się wokół nas. Niestety, nie zawsze zwracamy uwagę na to, co mówią nam nasze wewnętrzne JA

Ze względu na naszą bardzo wrażliwą naturę, jesteśmy bardziej ufni i chętniej angażujemy ludzi w ich słowa. Są ludzie, którzy to wykorzystają i dlatego słuchanie naszego wewnętrznego przewodnika jest tak ważne.

To właśnie wewnętrzne źródło mądrości chroni nas i ostrzega, abyśmy postępowali ostrożnie. Jako osoby wrażliwe, jesteśmy tak skupieni na pomaganiu, że często ignorujemy znaki ostrzegawcze, które zapewnia nasz wewnętrzny przewodnik. Zwróć uwagę na swoje wewnętrzne JA tak dokładnie, jak zwracasz uwagę na swoje pragnienie pomagania innym. Pomoże ci to pomóc sobie, co pozwoli ci lepiej pomóc innym.

3. Skup się na rzeczach, które naprawdę mają znaczenie.

Ponieważ jesteśmy tak świadomi i wchłaniamy tak wiele energii, która nas otacza, łatwo jest stracić koncentrację i brać na siebie problemy innych ludzi, jak gdyby byli naszymi. Ważne jest, abyśmy skupili się na rzeczach ważnych dla naszego życia i uniknęli nadmiernego zaangażowania się w stan przytłoczenia.

Szybko mówimy „tak”, ale przy kontemplacji możemy uświadomić sobie, że nie jesteśmy najlepszymi osobami do tego zadania. Może to prowadzić do nadmiernego komplikowania i przemyślenia sytuacji do tego stopnia, że ​​staje się ona szkodliwa dla naszych obowiązków. Lekcja tutaj polega na zachowaniu naszych priorytetów na pierwszym miejscu, pomocy, gdy ma to sens i znalezieniu innych zasobów w razie potrzeby.

4. Bycie wrażliwym nie jest tym samym co bycie słabym.

Ludzie, którzy nie są tak wrażliwi, jak my, mogą żle interpretować naszą zdolność do empatii i odczuwania słabości. Prawdą jest, że potrzeba wielkiej wewnętrznej siły, by odczuwać stałą radość, smutek, a nawet ból serca tych, którzy nas otaczają. To nie jest ciężar, który wybieramy, ale dar, w którym zostaliśmy powierzeni.

Kluczem do wykorzystania naszego daru w celu i w służbie innym jest poleganie na tej wewnętrznej sile. To właśnie ta siła pomaga nam pozostać silna i powstrzymać się od internalizacji energii, którą tak łatwo możemy wchłonąć. Daje nam siłę do wykorzystania energii, którą napotykamy, i ponownego użycia jej z powrotem do wszechświata z wdziękiem i pozytywnością.

5. Bądźcie odważni i nadal żyjcie z autentycznej prawdy.

Największą lekcją dla wrażliwych ludzi jest to, aby nie pozwolić, aby inne osoby, które nie rozumieją naszego daru, zmieniały nas. Często łatwiej jest ukryć naszą wrażliwą stronę, niż ją oceniać i wykorzystać. Żyjcie dalej w zgodzie z samym sobą i bądźcie dumni ze swojej wrażliwej natury. To jest to, kim jesteśmy, a Wszechświat potrzebuje nas, abyśmy się nim podzielili. Spowoduje to stworzenie bardziej kochającego, miłego i spokojnego świata.

Zawsze pamiętaj, że wrażliwość jest darem, a nawet największe prezenty mogą być czasem ciężarem. Zapamiętajcie te lekcje, aby ugruntować swoją prawdziwą naturę, jednocześnie szanując siebie i tych, którym służy wasz dar.