Jako niezbędny składnik odżywczy, witamina C (kwas askorbinowy) reguluje prawidłową pracę układu odpornościowego. Organizm potrzebuje regularnych dawek witaminy C do zapobiegania rozwojowi powszechnych chorób i poważnych problemów zdrowotnych. Ale większość ludzi nie ma dość tego ważnego składnika odżywczego. Kiedy organizm ma niską zawartość witaminy C, jej objawy mogą objawiać się na wiele sposobów. Spójrz na niektóre wczesne objawy, że twoje ciało ma niedobór witaminy C.

OTO 9 WCZESNYCH OBJAWÓW IŻ TWOJE CIAŁO MA NISKĄ ZAWARTOŚĆ WITAMINY C

„Witamina C jest najlepszym na świecie naturalnym antybiotykiem, środkami przeciwwirusowymi, antytoksyną i antyhistaminą …” – Andrew W. Saul

1. TWOJE DZIĄSŁA PUCHNĄ I ŁATWO KRWAWIĄ.

Twoje zęby i dziąsła wymagają odpowiedniej ilości witaminy C dla optymalnego zdrowia. Ten składnik odżywczy wzmacnia tkankę nabłonka, która jest obecna na całym ciele. W przypadku dziąsła, nabłonek działa jako bariera przeciwko bakteriom, które mogą powodować choroby zębów. Jeśli twoje ciało nie ma witaminy C, twoje dziąsła mają tendencję do pęcznienia, zapalenia i krwawienia. Twoje dziąsła również mogą się cofnąć. Niski poziom witaminy C jest powiązany z zapaleniem przyzębia. Choroba ta prowadzi do infekcji dziąseł i uszkodzeń, które mogą również powodować utratę zębów.

2. TWOJE WŁOSY SĄ SUCHE Z DUŻĄ ILOŚCIĄ ROZDWOJONYCH KOŃCÓWEK.

Cała witamina C, którą otrzymuje twoje ciało, trafia do najważniejszych tkanek i narządów, zanim składniki odżywcze dotrą do włosów. Jeśli jednak poziom witaminy C jest mniejszy niż idealny, wtedy korzenie włosów nie będą w stanie czerpać z tego korzyści. W efekcie masz suche włosy z rozdwojonymi końcami. Dodatkowo, witamina C pomaga w szybszym wzroście włosów, ponieważ pomaga organizmowi wchłonąć więcej żelaza . Niedobór może więc nie tylko spowolnić wzrost włosów. Może również prowadzić do utraty włosów.

3. CZĘSTO MASZ KRWAWIENIA Z NOSA.

Regularne przyjmowanie witaminy C zmniejsza wrażliwość naczyń włosowatych. Ponieważ nos jest pokryty kilkoma małymi naczyniami krwionośnymi bliżej powierzchni skóry, nos może być bardzo wrażliwy. Jeśli masz częste krwawienia z nosa, możesz mieć niewystarczające poziomy witaminy „C” w swoim systemie. Krwawienie z nosa jest jednym z objawów szkorbutu lub stanu, który uwydatnia niedobór kwasu askorbinowego.

4. MASZ SUCHĄ, SZORSTKĄ I ZACZERWIENIONĄ SKÓRĘ.

Skóra sucha, szorstka i czerwona to również wskazania, że ​​w twoim systemie nie ma wystarczającej ilości kwasu askorbinowego. Twoje ciało potrzebuje witaminy C do syntezy kolagenu skóry, dzięki czemu twoja skóra pozostaje zdrowa.

Brak „C” może również prowadzić do rozwoju stanu skóry zwanego rogowaceniem pręgowym. Chociaż najczęściej u młodzieży, ten stan może wystąpić w każdym wieku. Charakteryzuje się szorstkimi plamami lub drobnymi guzkami pojawiającymi się na udach, pośladkach, ramionach i policzkach.

Stwardnienie rogówki może powodować łagodne swędzenie. Chociaż nie boli i nie jest to poważny stan, szorstkość papieru ściernego może być niewygodna. Nawilżające składniki witaminowe pomagają leczyć suchą skórę i zmniejszają zmarszczki.

5. JESTEŚ PODATNY NA SINIAKI.

Ponieważ Twoje naczynia włosowate są słabsze bez witaminy C, prosty guzek może spowodować natychmiastowe siniaczenie. Czy są przypadki, kiedy nie wiesz, jak masz siniaki na udach lub ramionach? Teraz masz wytłumaczenie – twoje ciało prawdopodobnie nie ma witaminy C. Eksperci zalecają, oprócz jedzenia bogatych w witaminę C środków spożywczych, codzienne suplementy z około 400 mg witaminy „C” wraz z 400 mg flawonoidów.

6. TWOJE RANY GOJĄ SIĘ POWOLI.

Czy masz cięcia lub zadrapania, które utrzymywały się przez wiele tygodni? Czy miałeś operację i nadal czujesz jakąś tkliwość wokół rany? To może  się wolniej leczyć, ponieważ nie masz wystarczającej ilości witaminy C, która pomaga związać tkanki łącznej wokół rany. Witamina „C” odgrywa ważną rolę w naprawie tkanek. Może również zapobiegać infekcji ran.

7. MASZ BOLESNE, OBRZĘKNIĘTE STAWY.

Stawy, które puchną z bólu, mogą być zaognione. Jest to częste dla osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów. Według Arthritis Foundation osoby z niskim poziomem witaminy C mają trzy razy większe ryzyko zachorowania na tę chorobę niż osoby z regularnym przyjmowaniem witaminy C.

8. JESTEŚ PODATNY NA PRZEZIĘBIENIA I GRYPĘ.

Witamina C pomaga w produkcji białych krwinek atakujących wirusy i bakterie. Jest to również przeciwutleniacz, który chroni komórki przed infekcjami. Jeśli twoje ciało ma niski poziom „C”, prawdopodobnie jesteś podatny na przeziębienie i jesteś słaby przeciwko wirusowi grypy lub zakażeniu gardła.

9. JESTEŚ W ZŁYM HUMORZE.

Czy zdarzyło Ci się, że jesteś zmęczony, w złym humorze i nie potrafisz wyjaśnić, dlaczego? Udowodniono, że niedobór witaminy C ma także powiązania psychologiczne. Oddzielne badania pacjentów hospitalizowanych i licealistów z lękiem wykazały, że ich nastrój poprawił się aż o 34 procent po zażyciu suplementów witaminy C.

KOŃCOWE PRZEMYŚLENIA

Najlepszym sposobem na zwiększenie spożycia witaminy C jest oczywiście dodanie jej do diety. Jedz lub pij dużo owoców i warzyw – takich jak brokuły, papryka, szpinak jarmuż, jagody i owoce cytrusowe – aby zwiększyć dzienne zapotrzebowanie organizmu na „C”.

Możesz czerpać więcej korzyści z jedzenia świeżych owoców, zamiast wyciskanych lub mieszanych. Badania wykazały również, że przyrządzanie warzyw może zmniejszyć ich wartość odżywczą.