Jeśli istnieje jedna zasada wpływająca na życie, której trzeba się stale trzymać, to jest to: bądź uczciwy wobec siebie. I wtedy z pomocą przychodzę szczere pytania które można sobie zadać.

Co jakiś czas staram testować swoją osobowość i swoje życie stosując niewygodne pytania które wypychają mnie z mojej strefy komfortu.

Sa one szczególnie przydatne wtedy gdy spotykamy się w swoim życiu z problemami, przez które czujemy się zagubienie i zdezorientowani. Kilka pytań na które sobie szczerze odpowiesz mogą pomóc ci odnaleźć z powrotem właściwa ścieżkę w życiu i sprawią iż dalej się będzie rozwijał.

Aby radzić sobie z rozterkami w życiu, napisałem 4 szczere pytania, które pomaga ci znaleźć światełko nawet w trudnych momentach.

Te pytania to:

1) Czego, do cholery, chcę?
2) Co zajmuje mój czas, a czego jednocześnie totalnie nie potrzebuję w życiu?
3) Co już wiem, że natychmiast poprawi moje życie?
4) Jak mogę dziś bardziej szanować siebie i swoje życie?

Szczere pytania, po dokładnym przeanalizowaniu, zapewniają introspekcję i samopoznanie, aby stawić czoła trudnym prawdom, które mogą odciągnąć cię od twoich upadków i problem oraz pomogą ci wrócić na ścieżkę na której powinieneś być.

Przeanalizujmy je jeden po drugim i dokładnie zbadajmy, dlaczego każde z nich jest takie ważne.

1) Czego, do cholery, chcę?

To tutaj wszystko się zaczyna: akt poznawania świata i uczenia się o sobie polega na zadawaniu pytania: „Czego, do cholery, chcę?”

Zapytaj więc siebie: Czego, do diabła, chcesz? Zapomnij o wszystkim na jedną chwilę – swojej rodzinie, społeczeństwie, swoim świecie – i pomyśl o tym, czego chcesz.

Nowa praca? Lepszy związek? Zdrowszy tryb życia? Inny zestaw zainteresowań, które zapewniają ci większe poczucie własnej wartości?

Wszyscy szukamy równowago. Równowagi tego, czym chcemy być i czym w rzeczywistości jesteśmy, a im dalej te dwie rzeczywistości są, tym mniej jesteśmy zadowoleni z naszego życia.

Powiedz sobie, czego naprawdę chcesz, nawet jeśli nikt inny nie zgodzi się z tobą i będzie twierdził że to zły wybór, ponieważ na koniec dnia jesteś jedyną osobą, która musi żyć w twoich butach, swoim ciele i swoim życiu.

Twoje decyzje powinny być podejmowane w celu zaspokojenia twojego istnienia, a nie wszystkich innych.

2) Co zajmuje mój czas, a czego totalnie nie potrzebuję w życiu?

Jedno małe słowo, które może zmienić twoje życie w mgnieniu oka? „Nie.”

Pojedynczy „Nie” we właściwym czasie może zmienić kierunek twojego życia; Jedna chwila może przedefiniować to, na czym stoisz i co osiągniesz.

Tak wielu z nas jest przekonanych, że życie jest długie i mamy wiele możliwości i szans na tym świecie, aby robić to, co chcemy, ze wciąż mamy czas by osiągnąć kiedyś coś wielkiego. To jest złe.

Im więcej czasu i energii marnujesz mówiąc „Tak” każdemu kawałkowi bzdury, z którym masz do czynienia, tym mniej czasu wykonujesz i robisz kochasz, czego chcesz i co musisz zrobić.

Powiedzenie „Nie” nie jest przestępstwem. Jeśli uważasz, że pewne osoby, hobby lub decyzje dotyczące kariery przyczyniają się do twojego regresu, a nie do wzrostu, wtedy następnym razem, gdy odbierzesz telefon, nadejdzie czas, aby powiedzieć „nie” i zacząć mówić „Tak” do czegoś innego.

3) Co już wiem, że natychmiast poprawi moje życie?

Podobnie jak w przypadku ostatniego szczerego pytania, to pytanie zmusza cię do ponownego oszacowania życia, w którym żyjesz.

Zamiast obwiniać czynniki zewnętrzne, poszukaj źródła swoich problemów w sobie. Sprawdź jakie twoje wewnętrzne przekonania i myśli powstrzymują cie przed osiągnięciem swojego potencjału

Ponieważ nie można o wszystko obwiniać ludzi wokół ciebie, jeśli nie jesteś osobą, którą chcesz być, to wina leży w tobie a nie w innych ludziach..

Zadaj sobie szczere pytanie: co już wiem, że natychmiast poprawi moje życie?

Często tak naprawdę dokładnie wiemy, jakie kroki powinniśmy podjąć od punktu A do punktu Z, ale nie podejmujemy tych kroków z kilku powodów.

Może się boimy, może niepokoimy się, może nie wierzymy, że możemy to zrobić, a może po prostu jesteśmy zbyt leniwi, aby to zrobić.

Ale przewodnik po życiu, którego szukasz, od zawsze jest już w twojej głowie. Trzeba go tylko otworzyć, przeczytać i postępować zgodnie z jego wskazówkami.

Zacznij mówić „TAK”. Tak, będę realizował moje ambicje zawodowe. Tak, zamierzam poślubić miłość mojego życia. Tak, wykorzystam swoją kreatywną energię na hobby, które mnie pasjonuje.

4) Jak mogę dziś bardziej szanować siebie i swoje życie?

I to jest to. To najważniejsze, ostatnie szczere pytanie, które każdy z nas musi sobie zadać..

Czy masz szacunek do samego siebie, czy jesteś gotowy stać się lepszą osobą?

Większość ludzi powie tak, ale czy to prawda? Czy naprawdę tak myślisz i postępujesz zgodnie z tą odpowiedzią.

Jeśli szanujesz siebie, chronisz swoje ciało, czas i zdrowie psychiczne przed toksycznością, negatywnością i wagą.

Jeśli szanujesz siebie, podejmujesz każdą decyzję z myślą o własnej wytrwałości i długotrwałym szczęściu.

Jeśli szanujesz siebie, zawsze podejmujesz właściwe decyzje lub starasz się je podejmować, jak tylko możesz.

Zacznij szanować siebie

Co możesz teraz ZROBIĆ, aby chronić sukces i godność, na które zasługujesz?

Jakie małe zmiany możesz zacząć robić w swoim życiu, które w końcu przekonają cię, że jesteś lepszy od osoby, którą widzisz w lustrze, i że jesteś godny idealnej wersji ciebie, która żyje w twojej głowie?

Zacznij sobie już dziś zadawać te cztery szczere pytania bo polepszyć swoje życie. Zobaczysz jak szybko mogą przyjść zmiany gdy wiemy gdzie ich szukać.