Mogę szczerze powiedzieć, iż kiedyś nie miałem zielonego pojęcia, jak mogę żyć pięknym życiem. W najgorszym punkcie mojego życia, zaakceptowałem, że moje dni będą składać się tylko z „przeżywania”. Mówienie, że byłem w opłakanym stanie, byłoby lekceważeniem. Co więcej, w wieku od 25 do 30 lat leniwie płynąłem przez każdy dzień, nie licząc na więcej. Piękne życie nie wydawało mi się możliwe. Oczywiście wtedy nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy. Życie płynęło, była praca, był jakiś rozwój, kredyt, mieszkanie. Ale brakowało tego młodzieńczego piękna w tym życiu.

Na szczęście, gdy pospiesznie zbliżyłem się do dojrzałego wieku trzydziestu lat, moje sumienie w końcu włączyło się i krzyczało: „CO ROBIMY? CO DALEJ? JAKI MASZ PLAN?”. Kiedy w końcu się obudziłem i się głębiej zastanowiłem, zdałem sobie sprawę, że pracuję w pracy, która nie dawała mi satysfakcji, moje zainteresowania sprowadzały się do grania w gry komputerowe, i wypicie piwa. Było cienko.

Zmiana nastąpiła – była lekko spóźniona, lecz teraz mogę śmiało powiedzieć iż żyję pięknie – i pracuję nad tym by żyć jeszcze piękniej oczywiście :).

Poniżej kilka sposób na odrzucenie życiowego marazmu i ruszenie do przodu.

Oto sekrety posiadania pięknego życia:

KIM JESTEM?

Dowiedzenie się, kim naprawdę jesteś i jakie masz pragnienia, jest pierwszym krokiem, który pomoże ci w podróży przez życie. Jeśli potrafisz wskazać, kim byłeś, kim jesteś i kim chcesz być w przyszłości, to jest to już ogromny krok na przód, i niewiele cię dzieli od kolejnego.

Jeśli zdarzyło Ci się prowadzić dziennik w dowolnym momencie swojej przeszłości, przeczytaj go. Spojrzenie na twoją historię może pomóc ci ustalić, co cię tak bardzo wykoleiło, co kiedyś lubiłeś a o czym zapomniałeś, jakie miałeś pasję, jakie miałeś pragnienia które dorosłe życie stłamsiło. Jeśli nigdy wcześniej nie prowadziłeś dziennika, to zrób to teraz. Na pierwszych kilku stronach utwórz listę wszystkiego, co lubisz, a następnie zrób listę wszystkiego, co chcesz zmienić. A potem śnij o tym Czego chcesz bardziej niż czegokolwiek? Zapisz to i odkryj czego chcesz od życia.

Ja gdy skończyłem 30 lat, (tak to był ten moment, ten kryzys 😛 ) to:

  • Zacząłem biegać – tak zawsze pragnąłem móc biegać na świeżym powietrzu – mam już jeden połmaraton za sobą.
  • Wróciłem do programowania – zawsze chciałem tworzyć rzeczy które ludzie będą powiedziać i które im będą służyć.
  • Zacząłem podróżować – zawsze chciałem „wyjść z domu”, ale nigdy nie było okazji. Za kilka dni jadę na tydzień pod namiot w Bieszczady.

Tak – odkrycie tego kim jesteś i czego pragniesz bardzo ci pomaga w tworzeniu pięknego życia.

TWOJA PRACA TO TWOJA SZANSA – NIE ZMARNUJ JEJ.

Zadaj sobie pytanie, w jaki sposób praca lub kariera, którą obecnie posiadasz, służą Ci pomocą. Przeciętny człowiek spędza około  90 000  godzin pracy przez całe życie a Ponad 80% ludności nie jest zadowolona z wykonywanej pracy.  To jest jakiś absurd – 80% ludzi na świecie spędza 90 000 godzin w życiu robiąc coś czego nie lubią. Nie bądź jak oni…

Jeśli myśl o pójściu do pracy w poniedziałek rano i odbiciu karty wywoła uczucie mdłości, prawdopodobnie nadszedł czas, aby zacząć szukać nowego zajęcia. Nie bój się tego – zrób to.

Bycie szczęśliwym w miejscu pracy jest jednym z najważniejszych czynników do życia pięknym życiem.

ZASŁUGUJESZ NA SMAKOŁYK LUB NAGRODĘ

To jest oczywiste, a tak mało ludzi to robi. Jeśli wciąż pytasz, jak żyć pięknym życiem, mam dla ciebie dwa słowa: NAGRADZAJ SIEBIE!

To takie proste, a świat nie rozpadnie się, jeśli zjesz ciastko raz na jakiś czas lub kupisz parę butów, na które miałeś oko już od kilku miesięcy. Jeśli jest to w twoich możliwościach, daj sobie przyjemność którą chcesz.

Nawet jeśli masz kredyt, czy też ciężką sytuacje finansową, pozwól sobie czasami na odrobinę przyjemności. Życie pod gilotyną gotówki nie jest przyjemne, więc popraw stan swojej psychiki tymi małymi nagrodami.

OTOCZENIE SPOŁECZNE

Przyjrzenie się swojemu kręgowi społecznemu może być trudne, ale jest także koniecznością, jeśli chcesz mieć piękne i świadome życie. Czy wokół ciebie krążą toksyczne osoby, wypełniające twoją głowę negatywnością? Jeśli tak, możesz rozpocząć proces usuwania tych najeźdźców i plotek.

Przyjrzyj się twoim znajomym, rodzinie, osobom w pracy czy też nawet klientom. Zastanów się czy któreś z nich nie jest toksyczne dla ciebie, nie wzbudza w tobie negatywnych emocji – jedynym wyjściem jest ograniczenie kontaktu z takimi ludźmi by nie zatruwali oni twojego otoczenia. Nie jest to łatwe ale jest niezbędne dla lepszego życia.

POŚWIĘĆ CZAS DLA SIEBIE

Co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy? Co cię rozluźnia? Co Cię rozśmiesza? Kiedy odkryjesz, co przynosi ci radość życia, spróbuj to wykonać. Weź kąpiel z bąbelkami, weź lekcję jogi, idź do kina raz lub dwa razy w tygodniu. Nie ma nic lepszego niż wykroić trochę czasu, który poświęcasz tylko sobie.

Praca, rodzina, znajomi, obowiązki – to wszystko wypełnia twój czasz nieustannie. Musisz w tych wszystkim odnaleźć chwilę dla siebie. Musisz mieć chwilę relaksu tylko dla siebie, z dala od obowiązków czy też innych ludzi.

PRZESTAŃ SIĘ MARTWIĆ MAŁYMI RZECZAMI

Staraj się nie wyolbrzymiać małych rzeczy. Łatwo się martwić małymi i drobnymi sprawa, ale ważne jest również, aby zdać sobie sprawę, że ta mała, dokuczliwa rzecz, która tak bardzo cię niepokoi w tym tygodniu, w przyszłym będzie tylko ulotnym spojrzeniem. Pomijanie maleńkich wybojów życia na drodze ma zasadnicze znaczenie dla pięknego życia.

Nie denerwuj się jak zabraknie papieru toaletowego, nie denerwuj się gdy stoisz w korku. Zona przypaliła obiad – uśmiechnij się i zjedz z smakiem albo zrób sobie coś nowego do jedzenia.

Nie daj zawładnąć swoim życiem i umysłem tym wszystkim małym problemom codziennego dnia.

Pamiętaj: prowadzenie życia, które jest naprawdę piękne, jest całkowicie oparte na twojej perspektywie. Nikt nie może dyktować, jaki jest twój pomysł na piękno. Może nie chodzi o to, jak żyć pięknym życiem, ale co jest piękne w moim życiu?
Trzymaj te rzeczy blisko siebie jak talizman nadziei.