„Ludzie sukcesu to po prostu ci, którzy mają udane zwyczaje.” – Brian Tracy

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co Oprah robi w weekendy? Nawet najbardziej utytułowani ludzie na świecie są pod koniec dnia ludźmi. Sposób, w jaki radzą sobie z przestojami, może dać reszcie z nas pewien wgląd w sposób, w jaki działają ich umysły.

OTO, CO LUDZIE ODNOSZĄ SUKCESY W WEEKENDY:

1. ODŁĄCZAJĄ SIĘ.

Nawet jeśli tylko przez kilka godzin, to większość z najbardziej utytułowanych i najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych w weekend odłącza się od spraw zawodowych. Nie pozwalają na to aby sprawy którymi zaprzątają sobie głowę w ciągu tygodnia, wpływały na nich również w weekend.

Wyłączenie telefonu komórkowego na 24 godziny zmusi Cię do bycia bardziej obecnym i czerpania więcej przyjemności z zajęć, w które angażujesz się w weekendy.

Musisz wyłączyć telefon.

2. NIE ZMIENIAJĄ SIĘ W LENIWCE.

Czasami, po wyjątkowo pracowitym i przytłaczającym tygodniu pracy, ochota by położyć się na brzuch i spędzić cały dzień na kanapie może być kusząca.

To zły pomysł, ponieważ może prowadzić do poczucia apatii i depresji, prowadząc z powrotem do pracy w poniedziałek z gigantycznym poczuciem winy lub bezradności. Nie ma nic złego w tym, by trochę odpocząć w weekendy, ale pamiętajcie, aby złagodzić to także za pomocą pobudzających działań, takich jak pójście na przedstawienie, lunch z przyjaciółmi lub zrobienie grilla na podwórku.

3. ŁĄCZĄ SIĘ Z RODZINĄ.

Nawet nasze dzieci są teraz uwięzione 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu na jakimś urządzeniu cyfrowym. To nie jest wsparcie dla życia, więc weź je na wycieczkę, na spacer. Pokaż im jakieś nowe miejsce. Zaangażujcie się w jakieś wspólne działanie.

Nawyk odłączania się wraz z tobą i uczenie ich, jak pozostać zaangażowanym w życie codzienne, pozytywnie wpłynie na ich osobowość. Tego ich w szkole nie nauczą, dlatego też poświęć im więcej czasu w weekend.

4. NIE WYKONUJĄ PRAC DOMOWYCH.

Korzystanie z weekendów, aby nadrobić zaległości w czyszczeniu i praniu, zaprzecza odpoczynkowi którego potrzebujesz, aby dobrze czuć się od poniedziałku do piątku. Zamiast tego, ludzie, którzy odnoszą największe sukcesy i dobrze zarządzają swoim czasem w ciągu tygodnia, wykonują prace domowy w dni robocze. Wykonuj obowiązki domowe w dni robocze, aby w weekend można było odpocząć.

Przecież po 5 dni roboczych nie idziesz do innej roboty na dwa dni, tylko wracasz do domu.

Wykonuj wszystkie obowiązki domowe w ciągu tygodnia by nie zaprzątały twojej głowy w weekend.

Dzięki temu cały weekend będziesz mógł poświęcić na odpoczynek lub przyjemności.

5. NIE POZWALAJĄ, BY PONIEDZIAŁEK ICH PRZESTRASZYŁ.

Wielu ludzi często powtarza: „Jest niedziela; Weekend dobiega końca!”. Ten typ myślenia wprowadzi Cię w nieprzyjemny stan i może negatywnie wpłynąć na sposób spędzania przez ciebie wolnego czasu. Nie pozwól by myśl o poniedziałku wpływała na twój stan.

Wykorzystaj maksymalnie czas który posiadasz by w poniedziałek mieć energię doi działania.

Zamiast martwić się o to, co nadejdzie w poniedziałek, ciesz się resztą wolnego czasu, pozostając odłączonym od sieci i skupionym na przyjaciołach i rodzinie.

A JAK TY SPĘDZASZ WEEKEND ?. ODPOCZYWASZ CZY PRACUJESZ ?.