Będąc w Szklarskiej Porębie, wybraliśmy się z Anią na spacer wokół hotelu, mając zamiar przejść mały kawałek, żeby się trochę rozruszać. Okolice hotelu, w którym spaliśmy, nie są samym centrum Szklarskiej Poręby, co w sumie jest dużym plusem, ponieważ nie ma tam zgiełku i hałasu.

Po przejściu około dwóch kilometrów znaleźliśmy miejsce o nazwie Muzeum Ziemi Juna.

Jak się okazało, jest to muzeum minerałów. Takim Muzeów można znaleźć bardzo wiele wokół Szklarskiej Poręby, ponieważ same okolice bardzo obfitują we wszelkiego rodzaju kryształy i minerały, które dosłownie leżą na ziemi. Kto wie gdzie szukać, jest w stanie bardzo ładne rzeczy dosłownie na ziemi znaleźć.

Z lekką nutką sceptycyzmu weszliśmy do środka, gdzie jak się okazało bilety były w bardzo przystępnej cenie. Dodatkowo przez cały obiekt dostawaliście przewodnika, który omawiał dokładnie każdy temat.

W samym muzeum oprócz pooglądania sobie ładnych kamyczków dowiecie się jeszcze dużo na temat historii Karkonoszy, ludzi tam mieszkających oraz zbieraniu kamieni szlachetnych.

Nie będę wam spojlerował, wrzucam kilka zdjęć, lecz jeśli będziecie w Szklarskiej Porębie, to polecam zatrzymać się na godzinkę, by dowiedzieć się czegoś nowego na temat Karkonoszy.