Co roku każdy spora część z nas wpisuje na listę rzeczy do zrobienie w danym roku, uzyskanie dobrego zdrowia.

Ale jak naprawdę wygląda „zdrowy człowiek”? Co musimy zrobić, aby poczuć się usatysfakcjonowanym naszym zdrowiem?

W końcu na planecie jest tyle ćwiczeń i diet, ile osób na tej planecie? Skąd mamy wiedzieć, co będzie dla nas najlepsze?

Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie próbowałeś schudnąć lub poprawić swoje zdrowie.

A jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie widziałeś mniej niż pożądane rezultaty lub nie uzyskałeś żadnych rezultatów.

Zastanawiasz się ile powinieneś ćwiczyć i co robić by czuć się lepiej.

Z pomocą przychodzi nauka która pomoże nam określić co mamy robić w za zależności od celu, od korzyści zdrowotnych jakie chcemy osiągnąć.

Ten artykuł nie pomoże ci w uzyskaniu sylwetki atlety, lecz da jasną wskazówkę co robić by być zdrowym.

1) Zmniejsz ryzyko związane z cukrzycą typu II

90 minut w tygodniu

Każdego roku miliony ludzi diagnozuje się z cukrzycą typu II. Liczba osób, u których zdiagnozowano cukrzycę, jest oszałamiająca i nadal rośnie, w tym diagnoza cukrzycy u dzieci. Chociaż jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby leczyć cukrzycę, nie można jej wyleczyć. Najlepszym lekarstwem jest zapobieganie.

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę, powinieneś zobowiązać się do ćwiczeń przez 30 minut dziennie, 3 razy w tygodniu. Możesz rozbić to na mniejsze treningi w ciągu tygodnia, jeśli to lepiej pasuje do Twojego stylu życia, ale wydaje się, że to nieduża cena za unikanie cukrzycy.

2) Zredukuj ryzyko raka

150 minut w tygodniu

Ciężko byłoby znaleźć coś na ziemi, co nie powoduje raka w dzisiejszych czasach, ale jeśli jesteś jak większość ludzi, próbujesz zarządzać tym ryzykiem w realistyczny sposób.

W końcu, ilu z nas nie zna kogoś z rakiem?

Jeśli w tym roku na twojej liście rzeczy do zrobienia jest „być zdrowym”, będziesz chciał wprowadzić 150 minut umiarkowanych ćwiczeń w każdym tygodniu.

Może to wyglądać na ogromną jednostkę czasy, ale każdego dnia trwa to około 20 minut. Wykorzystanie tak małej jednostki czasu jest możliwa dla każdego z nas.

Umiarkowane ćwiczenia to ćwiczenia, które sprawiają, że czujesz się zdyszany i trochę się pocisz, ale nie jest to wyczerpujące. Szybki marsz lub pływanie to umiarkowane ćwiczenia.

3) Chcesz zarządzać objawami depresji? Ćwicz !.

175 minut w tygodniu

Jeśli czujesz się źle i odczuwasz że coś jest nie tak, wyjdź na zewnątrz, aby zaczerpnąć świeżego powietrza.

Badania wykazały, że ćwiczenia, w tym chodzenie, mogą mieć głęboki wpływ na poprawę objawów depresji.

Staraj się chodzić 175 minut każdego tygodnia. To trochę ponad 30 minut dziennie, 5 dni w tygodniu. Możesz osiągnąć ten wynik, idąc na spacer w swojej przerwie w pracy.

4) Zmniejsz ryzyko posiadanie wysokiego ciśnienia krwi

120  minut w tygodniu

Przy zaledwie 120 minutach tygodniowych ćwiczeń aerobowych można znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego.

Można również obniżyć wysokie ciśnienie krwi, szybko chodząc, pływając, biegając i uprawiając aerobik kilka razy w tygodniu.

5) Popraw pamięć

90 minut w tygodniu

Jeśli chcesz wyostrzyć swój umysł i ciało, weź udział w rutynowym ćwiczeniu 90 minut każdego tygodnia.

Chociaż istnieje wiele fizycznych korzyści do ćwiczeń, doskonalenie psychiczne jest również świetne. Przekonasz się, że masz lepszą koncentrację, umiejętności komunikacyjne i będziesz czuł się mniej zestresowany przez cały czas.

W rzeczywistości poprawa pamięci jest pozytywnym skutkiem ubocznym ćwiczeń fizycznych i można się tego spodziewać przy każdym ćwiczeniu wykonywanym przez dłuższy czas.

6) Zmniejsz ryzyko przedwczesnej śmierci

450 minut w tygodniu

Powiedz co teraz? Chcesz żyć długo i szczęśliwie? Jeśli chcesz poprawić swoją żywotność i uzyskać dostęp do optymalnego zdrowia, będziesz chciał zaplanować w 450 minut ćwiczeń każdego tygodnia.

Brzmi jak dużo pracy? To trochę ponad godzinę dziennie, 7 dni w tygodniu. I obejmuje wszystkie rodzaje ćwiczeń.

Więc jaki jest ostateczny wynik? Ćwiczenie każdego dnia poprawia długość życia i podnosi ogólną jakość życia i zdrowia. Realizacja ćwiczeń jest ważna dla utrzymania zdrowego stylu życia i utrzymania ciała w dobrym stanie.