„Takie rzeczy jak niepokój, stres, strach i gniew nie istnieją w świecie fizycznym, nawet jeśli mówimy o nich tak, jakby tam były. „~ Wayne Dyer

To stwierdzenie sprawia, że ​​zacząłeś się zastawiać, prawda? Jak coś może nie istnieć, jeśli jest tak wiele przypadków, gdzie powodują one problemy w naszym fizycznym świecie? Jest to doskonały przykład czegoś ze świata niefizycznego, który tworzy się poprzez autodestrukcyjne myśli i wybory. Świadomość tego jest najważniejsza.

Bez regularnej praktyki pozytywnych myśli i pozytywnych wyborów, nasze życie może się szybko stać pełne negatywnych myśli. Jeśli wolisz stworzyć ścieżkę życia, która doprowadzi cię do zbudowania silnego, pewnego siebie wewnętrznego, które będzie śmiało kroczyć przez świat, zrealizuj każdy z poniższych punktów, i powtarzaj to każdego dnia, jeśli zajdzie taka potrzeba.

1. ZDOBĄDŹ ŚWIEŻE POWIETRZE

Niewiele przebije spacer po parku lub wsi, aby zebrać myśli. Wchodząc w spokojne środowisko, spokojne otoczenie zawsze udziela ci swojej siły spokoju. Najlepszym rozwiązaniem jest udać się w miejsce, z dala od cywilizacji, i obcowanie z naturą. Nie ma znaczenia, jak się tam dostaniesz i gdzie – możesz nawet wybrać się na spacer po ogrodzie lub oranżerii, jeśli nie masz natychmiastowej dziczy blisko siebie.

Zapach kwiatów, dźwięki dzikiej przyrody, sprawią że Twój stres zniknie. Wszystko, co musisz zrobić, to opanować myśl o tym, by pozwolić wszystkim swoim myślom odejść, łącznie ze strachem – po prostu cieszyć się spokojem, który natura ma do zaoferowania.

Natura pozwoli ci osiągnąć spokój i pozbyć się lęków.

2. ĆWICZ CZĘSTO

Znasz to uczucie, kiedy chcesz ćwiczyć, ale po prostu nie możesz ruszyć tyłka z kanapy? To więcej niż brak motywacji, strach spogląda prosto w oczy i mówi, że nie masz sił by to zrobić, podsuwając ci do głowy myśli o zakwasach, bólach, mokrej głowie i stracie czasu.

Mam dla ciebie wiadomości; możesz to zrobić – a wręcz musisz.

Każdy kolejny trening usprawni twoje ciało i sprawi że wstanie z kanapy, codziennie będzie coraz łatwiejsze.

Sprawne fizycznie ciało zwiększy poczucie twojej pewności siebie, i sprawi że łatwiej będzie ci za każdym razem wstać z tej kanapy.

Będą sprawnym fizycznie, w sposób naturalny przestaniesz się bać wielu rzeczy.

3. ODŻYWIAJ SWOJE CIAŁO

Odżywianie jest doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń. Jeśli chcesz odpowiednio leczyć swoje ciało poprzez aktywność fizyczną, musisz karmić swoje ciało optymalnym paliwem, którego będzie potrzebować.

Pomyśl o ludzkim ciele, podzielonym na jak najmniejsze kawałki. Wszystko sprowadza się do pojedynczych komórek które potrzebują energi, prawda?  Pytanie z czego ta energię weźmiesz.

Jedząc zdrowe, naturalne jedzenie otrzymuje zdrowie i siłę każdego dnia. Jedząc przetworzone, chemiczne jedzenie, –  pozwolę ci dopisać resztę do tego akapitu …

4. PRZESTAŃ SŁUCHAĆ NEGATYWNYCH OPINII.

„Co mogę zrobić z ludźmi wokół mnie, którzy są negatywni?”

To jest częste pytanie, jakie  jakie pada w rozmowie na temat pozytywnego nastawienia. W twoim życiu na pewno istnieją osoby które próbują zasiać nasiona strachu i negatywności w swoim umyśle gdy tylko jesteś blisko nich. Nie musisz ich słuchać. Stać cię na więcej niż to co inni próbują ci wmówić.

Jeśli twoje myśli mogą rzekomo zmienić twoją rzeczywistość, możesz zmienić tę rzeczywistość poprzez swoje myśli, prawda? Ktoś kiedyś powiedział:

„Uważajcie na swoje myśli, bo stają się słowami. 
Uważaj na słowa, żeby nie stały się czynami. 
Uważaj na swoje zachowanie, bo może zamienić się w przyzwyczajenie. 
Obserwuj swoje przyzwyczajenia, bo one stają się postacią. 
Obserwuj swoją postać, bo stanie się ona twoim przeznaczeniem. „

Nie daj sobie wmówić że czegoś nie potrafisz, lub że jesteś taki jak oni chcą abyś był.

Bądź uważny względem swoich myśli i skupiaj się na ich pozytywnym aspekcie, a z czasem sam zauważysz zmianę która będzie wpływać i na ciebie i na ludzi wokół ciebie.

Każda negatywna opinia próbuje zasiać ziarno strachu i lęku w twojej głowie – nie pozwól jej się zakorzenić i wyrwij ją jak chwasta.

BĄDŹ JAK LEW – NIEUSTRASZONY, WIEDZĄC, ŻE JESTEŚ KRÓLEM WŁASNEJ DŻUNGLI.

5. AFIRMUJ, AFIRMUJ, AFIRMUJ!

„Ludzie często mówią, że motywacja nie trwa wiecznie. Czystość też nie – dlatego codziennie zalecana jest kąpiel.”- Zig Ziglar

Afirmacje: Wszyscy o nich słyszeliśmy. Powtórz to lub to, dla siebie i uwierz w to. To jest magia. Nie pytaj mnie JAK to działa, nie jestem fizykiem kwantowym; Po prostu wiem, że to działa. W jaki sposób? Ponieważ za każdym razem, gdy pytam kogoś, w jaki sposób osiągnął ogromny sukces, mówią: „Skupiłem się na moich snach i nie pozwoliłem, aby cokolwiek stanęło na przeszkodzie”. I mnie samego również to dotyczy!

Mała sztuczka: jeśli kiedykolwiek zaczniesz jęczeć i narzekać – to twoja wibracja stoi w miejscu i skupia się na tych jękach i narzekaniach.Jęki i narzekania tylko zwiększą ilość rzeczy których zaczniesz się bać.

Zacznij powtarzać codziennie dokładne przeciwieństwo tych jęków i narzekań (np. „Jestem spłukany przez cały czas”, na „Moje dochody stale rosną”). Z czasem zauważysz, powtarzając i wierząc w siebie, że zmiany zaczną mieć miejsce. Na początku mogą to być drobne zmiany, ale jeśli jesteś niezłomny, zobaczysz ich coraz więcej!