Jeżeli ktoś chce być rannym ptaszkiem – nie wystarczy, że zacznie wstawać wcześnie. Jeżeli ten czas ma być zmarnowany, lepiej go przespać i zregenerować mózg. Warto zainwestować w zdrowe nawyki, aby zmienić swoje życie na lepsze.

Każdy wczesny poranek może ustawić Cię na resztę dnia. Kiedy zdrowe nawyki osiągną odpowiedni poziom – Twój umysł będzie nastawiony pozytywnie, ciało rozbudzone i gotowe do wykonania każdego zadania, a dobry metabolizm usprawni wszystkie Twoje poczynania z biochemicznej strony.

Zacznij swój dzień wykorzystując zdrowe nawyki.

Poranne zdrowe nawyki – proste czynności wspomagające super umysł, metabolizm i ciało.

Ustaw swój wewnętrzny zegar

Wewnętrzny zegar biologiczny kontroluje naturalny cykl snu i czuwania. Każdy z nas ma indywidualny plan spania, który pokrótce jest regulowany przez melatoninę. Melatonina pomaga szykować się do snu i wybudzenia. Jej poziomy we krwi wzrastają wieczorem, utrzymują się wysokie w nocy i spadają nad ranem. W większości przypadków suplementy melatoniny są bezpieczne krótkoterminowo i w małych dawkach. Nie bierzmy jej samowolnie, konsultujmy się z lekarzem i nie zapominajmy, że nasz organizm sam potrafi o siebie zadbać.

Budzenie się o czasie

Następnym razem, kiedy Twój budzik zadzwoni, nie włączaj drzemki. Te 5-10 minut drzemki są bezużyteczne, a co więcej może to prowadzić do depresji i lęku.

Rozciągaj się

Odpręż swoje ciało i mięśnie dobrym, porannym rozciąganiem. Zacznij gimnastykować się codziennie, a przestaniesz być zmęczony rannym wstawaniem, pozbędziesz się bólu, sztywności i nie będziesz ospały.

Rozpocznij dzień od odpowiedniego ćwiczenia

Przygotuj się do wyzwań nadchodzącego dnia rozpoczynając od treningu. Ranek jest idealnym czasem na doładowanie energii. Jeżeli najbardziej zajęci ludzie na świecie znajdują czas na poranny trening – Tobie też się uda!

Nie zapominaj o śniadaniu!

Zacznij dzień od najważniejszego posiłku – śniadania. Świetnie się wzmocnisz jedząc posiłek bogaty w żelazo. Zapobiegniesz w ten sposób niedokrwistości i zwiększysz poziom energii. Dobre produkty na śniadanie to: ciemnozielono-liściaste warzywa (np. szpinak), masło orzechowe, fasola, jajka, zboża, chleb i makaron.

Pij wodę cytrynową

Na pusty żołądek wypijaj wodę cytrynową (szklanka ciepłej wody + wyciśnięty sok z połówki cytryny). Nawet zamiast kawy. Zwiększysz energię, poprawisz trawienie, metabolizm i zmniejszysz apetyt.

Czytaj przed pójściem spać

Wyłącz całą elektronikę przynajmniej na godzinę przed snem. Zamiast telewizora wybierz książkę. Na ten czas wsiąknij w świat twojej książki, zanim odpłyniesz do świata marzeń sennych. Nowoczesną technologię zostaw na poranek.

Ubieraj się jak potrzebujesz

Noszenie wygodnych ubrań powoduje, że mózg myśli o relaksowaniu się. Sytuacja się zmienia, kiedy łapiesz pewność siebie i elegancko się ubierasz.

Medytuj i rozkoszuj się dźwiękiem ciszy

Życie może doprowadzić do szaleństwa. Spróbuj zacząć dzień 5-minutową medytacją, po prostu, starając się zdystansować na start. Słuchając relaksującej muzyki, oddychaj swobodnie, możesz także wizualizować swoje marzenia, sukcesy i wdzięczność dla całego swojego życia.

Nie przesypiaj

Dla poprawnego funkcjonowania trybu snu, wstawanie codziennie o tej samej porze jest kluczowe. Nie ma żadnych wymówek, nawet w weekend. To jedna z cech ludzi sukcesu.