Ci którzy osiągają w życiu sukces kierują się prostym schematem myślenia. Jest on zadziwiający prosty i ma tylko 3 kroki. Zrób je, a już wykonasz więcej niż robi 80% społeczeństwa. Jeśli chcesz iść swoją własną drogą w życiu i osiągać swoje własne cele to musisz zadać sobie 3 pytania:

Co?

Musisz znać swój cel – wiedzieć czego chcesz.

Najważniejszym jest, abyś dokładnie określił to, do czego zmierzasz. Im lepiej będziesz znał wszystkie detale swojego celu, tym szybciej go osiągniesz. Twój umysł jest przyzwyczajony do tego, aby osiągać cele – wystarczy więc, że go odpowiednio nakierujesz, a nie będziesz musiał się martwić o to, czy znajdziesz sposób – Twój umysł sam znajdzie drogę. Musisz zatem odpowiedzieć sobie na pierwsze pytanie: „Czego dokładnie chcę?”

Dlaczego?

Co mi to da? Jak się będę czuł, gdy to osiągnę?

Dlaczego? Dlaczego tego chcesz? Co Ci to da, gdy już osiągniesz cel? Aby dojść do celu musisz nie tylko go znać, ale również wiedzieć dlaczego tak Ci na tym zależy? Jak często w życiu tak masz, że wiesz czego chcesz, ale nie masz odpowiedniej motywacji, aby to osiągnąć? To właśnie te momenty, w których nie znasz odpowiedzi na pytanie numer 2. Co jest tak naprawdę powodem mojego działania? Odpowiedź na to pytanie jest właśnie brakującym ogniwem pomiędzy marzeniami a działaniem? To daje Ci właśnie motywację do działania! Znając odpowiedź na to pytanie już nigdy nie będziesz musiał się zmagać z wiecznie niewykonaną „listą działań”.

Jak?

Musisz stworzyć plan – wiedzieć jak do tego dojść.

Ludzie sukcesu wiedzą nie tylko czego pragną, nie tylko dlaczego tego chcą, lecz również potrafią znaleźć sposób, aby to osiągnąć. Znają oni odpowiedź na pytanie: „Co konkretnie muszę zrobić, aby osiągnąć mój cel?”. Dzięki temu, że znasz dokładnie swój cel, że wiesz doskonale dlaczego chcesz go osiągnąć – znalezienie sposobu będzie dla Ciebie tylko kwestią czasu. Jeśli coś nie będzie działać, to spróbujesz innego sposobu i tak w kółko, aż osiągniesz swój zamierzony cel.

Źródło: https://wyzwanie90dni.pl/