Jaki jest cel twojego życia?

Dla większości ludzi nie jest to łatwe pytanie.

Zapewne znasz wielu ludzi, którzy od początku mieli cel w życiu, którzy zawsze wiedzieli, że chcą zostać lekarzem i że to zrobili.

Ale co z resztą z nas?

Reszta z nas, po prostu nie ma pojęcia, co chce zrobić z swoim życiem.

Jest wielu ludzi, którzy mają dużo ponad 40 i 50 lat, którzy wciąż nie mają pojęcia, co mają robić ze swoim życiem.

Prawda jest taka, że ​​mamy ograniczony czas na ziemi. Wypełniamy nasz czas pewnymi rzeczami, które są znaczące, a inne nie. Znaczące rzeczy nadają naszemu życiu cel, a reszta to tylko sposób na zabicie czasu. Smutne ale prawdziwe.

Pytanie, które powinniśmy zadać, to nie „co jest celem naszego życia” tylko „jak powinienem spędzać je w sensowny sposób”.

Jest to o wiele łatwiejsze pytanie.

Właściwie, zadawanie sobie różnego rodzaju pytań, może w rzeczywistości prowadzić do bardziej celowego życia. Spójrzmy na kilka z nich.

Jakie są twoje wartości?

Nie ma sensu próbować dowiedzieć się, jaki jest cel twojego życia, jeśli nie wiesz, co jest dla ciebie ważne. To jest pierwsze pytanie, na które należy odpowiedzieć.

Jeśli czujesz, że nie masz żadnego celu w życiu, to dlatego, że nie wiesz, co jest dla ciebie naprawdę ważne. Nie zorientowaliście się, co jest wartościowe w życiu.

Początkowo przyjmujemy wartości, których uczymy się od naszych rodziców, naszych nauczycieli, naszych rówieśników i innych ważnych osób w naszym życiu. Możemy czuć się zagubieni, ponieważ podchodzimy do ich pomysłów, nie poświęcając czasu, aby je sami ocenić.

Jakie są twoje wartości? Jakie pomysły będziesz bronić za wszelką cenę? Jakie pomysły chcesz przeżyć? Wyobraź to sobie, a będziesz bliżej celu swojego życia.

Według słów Mahatmy Gandhiego:

Wasze wierzenia stają się waszymi myślami,

Wasze myśli stają się waszymi słowami,

Twoje słowa stają się twoimi działaniami,

Twoje działania stają się twoimi nawykami,

Twoje nawyki stają się twoimi wartościami,

Wasze wartości stają się waszym przeznaczeniem.

 

Jeśli powiedzą ci, że masz jeden rok życia, i nie zrobisz czegoś znaczącego w tym czasie, umrzesz straszną śmiercią, co byś zrobił?

Te pytanie skupia naszą uwagę, tak jak pistolet przystawiony do głowy.

Jeśli nie zrobisz czegoś naprawdę sensownego za rok umrzesz naprawdę straszna i bolesna śmiercią !. Wymyśl co możesz zrobić żeby twoje życie nabrało sensu !.

Jeśli wierzysz, że twoje życie zależy od zrobienia czegoś sensownego, z pewnością coś wymyślisz. Poświęć trochę czasu i poważnie rozważ to pytanie. To może dać ci wskazówkę, co możesz zrobić ze swoim życiem.

Jaki będzie twój nekrolog?

Pomyśl o tym: codziennie jesteś zajęty pisaniem własnego nekrologu.

Jesteś z niego dumny? Jest on OK? Rozczarowujący? Zawstydzający?

Czy fakty z dotychczasowego życia łączą się w coś, o czym chcesz pamiętać?

 Jeśli nie, nadszedł czas, aby dodać więcej do historii swojego życia. Dowiedz się, jak chcesz być zapamiętany i zacznij pracować nad tym.

Jeśli chcesz być zapamiętany jako najlepszy przyjaciel, to bądź najlepszym przyjacielem; jeśli chcesz być zapamiętany jako zbawca zaniedbanych zwierząt, wyjdź i uratuj niektóre z biednych stworzeń.

Gdybyś nie musiał pracować, co byś zrobił ze swoim czasem?

Jeśli nie musiałeś pracować i nie pozwolono ci zostać w domu, jak byś zdecydował się spędzić ten czas?

Żeby było jasne, nie możesz siedzieć w kawiarni ani w kinie przez cały dzień. Nie możesz iść na ławkę do parku i siedzieć tam cały dzień. Nie masz komputera i smartfona – nie obejrzysz śmiesznych kotów w internecie. Nie musisz iść do pracy żeby zarobić kasę, ale jakoś musisz wykorzystać swój wolny czas. CO ROBISZ ?.

Jak zdecydowałbyś się zająć? Czy spędziłbyś je w przedszkolu jako wolontariusz, może pomagając w uprawie roślin, udasz się do lokalnego schroniska i spędzisz czas ze zwierzętami, udasz się do szpitala, aby odwiedzić chorych, stanąć na rogu ulicy i opowiedzieć światu swoją historię?

Pomyśl o tym teraz. Co byś zrobił?

Jak spędziłeś czas jako dziecko?

Kiedy jesteśmy dziećmi, robimy to, co przychodzi naturalnie. Co robiłeś i gdzie to robiłeś? Bawiłeś się na zewnątrz lub w środku? Czy używałeś narzędzi i zabawek czy też uprawiałeś jakiś sport, biegałeś i skakałeś?

Przypomnij sobie co absorbowało twój umysł w dziecieństwie. Co sprawiało ci radość.

Może pora do tego wrócić ?.

Co sprawiało, że przez wiele godzin zajmowałeś się szczęściem?

To możesz być jedno z sensownych zajęć któremu możesz się teraz poświęcić.

Co sprawia, że ​​zapominasz o otaczającym Cię świecie?

Szkoda, że ​​nie można zarabiać na budowaniu puzzli, bo to naprawdę sprawia, że ​​zapominam o otaczającym mnie świecie.

Ale co jest takiego w układaniu trudnej układanki, że jest tak satysfakcjonująca? Jeśli o tym pomyślisz, jest to wyzwanie polegające na znalezieniu właściwych elementów i ukończeniu obrazu, to nie tylko godziny straconego czasu.

Możesz rozważyć nie tylko aktywność, która sprawia, że ​​tracisz kontakt ze światem wokół siebie, ale także nagrody za działania. Co takiego jest w aktywności, która tak cię satysfakcjonuje?

Wykorzystaj to co sprawia że odpływasz.

Jakie trudności jesteś w stanie znieść, aby osiągnąć swój cel?

Niezależnie od tego, co postanowisz zrobić ze swoim życiem, coś z tą decyzją będzie w końcu do dupy. I to nie oznacza, że ​​myliłeś się co do swojego celu w życiu; oznacza to tylko, że musisz trzymać się trochę dłużej.

Nie ma czegoś takiego jak właściwa kariera z wyrozumiałym szefem, wspaniałą pensją, wspaniałymi współpracownikami i inspirującymi projektami, które sprawiają, że twój wyjątkowy talent błyszczy. W każdym razie, jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w takiej sytuacji to i tak ona pewnie nie potrwa wiecznie.

Wszystko w końcu traci swój piękny blask, a jeśli okaże się, że jesteś przygotowany na to, aby się zatrzymać i znieść pewien dyskomfort, prawdopodobnie znalazłeś swoją niszę.

Możesz zazdrościć lekarzom ich wysokich dochodów i fantazyjnych samochodów, ale to ma swoją cenę: lata nauki; długie godziny pracy i duży ciężar odpowiedzialności. Możecie marzyć o zostaniu uznanym na całym świecie szefem kuchni, ale czy jesteście gotowi wyśmiewać nieprzyzwoite godziny w gorącej kuchni, ciągle martwiąc się o kolejnego krytyka kulinarnego, który może zniszczyć waszą karierę jednym przeglądem?

Jak bardzo jesteś przygotowany na cierpienie z powodu snu, który teraz myślisz?