Życie jest proste, tylko trzeba znać pewne prawa i postępować według pewnych reguł, a z łatwością osiągniesz sukces. Mówię z łatwością, lecz nie sądź iż on od razu sam przyjdzie. Sukces pojawi się w twoim życiu gdy będziesz postępował odpowiednią ścieżką. I cały problem w dzisiejszym świecie tkwi w tym iż wokół nas jest tak wiele różnych rzeczy, które rozpraszają naszą uwagę.

Zamiast zajmować się ważnymi sprawami, robimy pierdoły.

Zamiast poszerzać swoją wiedzę wolimy siedzieć przed telewizorem czy też oglądać śmieszne obrazki na monitorze.

Poniższy tekst ma za zadanie w najprostszy możliwy sposób pokazać ci jak powinieneś postępować w życiu by każdy twój krok był realizowany w właściwym kierunku.

Prawo prostej ścieżki.

Najkrótsza droga między dwoma punktami oddalonymi od siebie jest linia prosta.

Jeśli chcesz osiągnąć jakiś konkretny rezultat to nie potrzebujesz żadnych dodatkowych czynności, ponieważ będą cie one tylko opóźniać. Powinieneś wybrać prostą trasę która prowadzi do sukcesu i osiągnięcia tego co założyłeś.

Kto z nas nie znalazł się w sytuacji kiedy to zamiast skupić się na wykonywaniu pracy zajmował się czymś innym, a praca czekała.

Wielokrotnie w naszym życiu kiedy do czegoś dążymy pojawia się dziesiątki jeśli nie setki „rozpraszaczy” naszej uwagi które tylko opóźniają nasze dojście do celu. Czytaj dalej by się dowiedzieć jak je skutecznie omijać.

Jasna i czysta wizja celu

Zasada jasnej i czystej wizji celu mówi że musisz dokładnie widzieć cel żeby go osiągnąć. Musisz dokładnie widzieć twój cel żeby umieć w niego trafić. Jeśli twoim celem jest zarabianie dużej ilości pieniędzy to tak naprawdę jesteś w sytuacji ślepego strzelca który strzela do 15 tarcz. Jest wiele celów przed tobą ale żadnego nie widzisz i strzelasz na oślep.

Sam cel „chce zarabiać dużo pieniędzy” nie mówi tak naprawdę nic. Dużo to może być 30 tys lub 3 mln złotych.

Cel musi być jasny i konkretny – „chce zarabiać 5000 miesięcznie”. Jeśli masz taki konkretny cel to już wiesz gdzie celować. Jeśli chcesz coś osiągnąć to musisz dokładnie wiedzieć co to ma być. Musisz jasno i czysto postrzegać wizję sukcesu jaki sobie wymarzyłeś.

Zasada Skupionej Uwagi.

Wykorzystaj całą swoją energię na jednej konkretnej rzeczy która chcesz osiągnąć. Nie rozpraszaj się na kilka celów.

Tylko skupienie się na danej kwestia i poświeceniu jej całej swojej uwagi sprawia iż możesz zająć się z nią maksymalną skutecznością i przy minimalnym nakładzie czasu. Jeśli skupisz swoją uwagę na jednym konkretnym celu, to działanie które podejmiesz żeby osiągnąć dany cel będzie dużo bardziej skuteczniejsze niż kiedy miałeś osiągnąć dwa różne cele.

Kto ściga dwa króli nie złapie żadnego”

Konfucjusz

Zasada skupionej Energi

Zasada skupionej energii głosi że aby coś w osiągając, możliwie najszybciej, musisz skoncentrować się na celu i poświęcić mu całą swoją energię. Im bardziej koncentrujesz swoją energię na osiągnięciu sukcesu tym szybciej on przyjdzie.

Próbując osiągnąć kilka swoich celów na raz, rozpraszasz swoją energię i zmniejszasz jej siłę.

Formuła sukcesu

Formuła sukcesu składa się z trzech kroków

 • Wyznacz swój cel i bądź go świadomy
 • Zmierzaj do niego
 • Działaj póki go nie osiągniesz.

Wyznacz swój cel i bądź go świadomy

Napisz swój cel bardzo konkretnie, i każdego dnia czytaj, dbaj o niego i go sobie przypominaj. Wyryj go w swojej głowie, bardzo dokładnie i precyzyjnie.

Zmierzaj do niego

Każdy twój krok, każdy chwila twojego życia powinna cię przybliżać do twojego celu. Codziennie wykonuj czynności które przybliżają ci do celu.

Działaj dopóki nie osiągniesz celu

Cały czas podążaj do przodu, działaj w kierunku celu póki go nie osiągniesz. Jeśli coś ci się nie uda, wstań, popraw błędy i idź dalej. Działaj !.

Dobra i zła akcja

W naszym życiu możemy podjąć dobre lub złe akcje, a każda akcja powoduje reakcje. Dobre akcje powodują dobre reakcje, złe akcje powodują złe reakcje. Zawsze analizuj i wybieraj te czynności które przybliżają cię do osiągnięcia końcowego sukcesu.

Jeśli chcesz iść w dobrym kierunku, do sukcesu, to kluczem do tego jest codzienne dokonywanie dobrych wyborów dotyczących tego co będziesz i jaką akcję podejmiesz. Aby dowiedzieć się czy akcja jest dobra wystarczy zadać sobie dwa pytania:

 • „Czy ta czynność przybliża mnie do celu”
 • „Czy ta czynność nie przybliża mnie do celu”

Codziennie stajesz prze wyborami, musisz podejmować decyzje. Z danej decyzji wynikać mogą tylko dwa skutki: Albo przybliżysz się do wyznaczone celu albo się od niego oddalisz.

Od dziś zawsze kiedy podejmiesz jakąś decyzje „zważ” ją i oceń czy wzmacnia twoją moc osiągnięcia sukcesu, czy ją obniży. Jeśli będziesz miał świadomość podejmowania decyzji o wiele łatwiej będzie Ci podejmować dobre decyzje.

Wyznaczanie celów w życiu

Ustal czego chcesz od życia.

Większość ludzi nie ma pojęcia co chce robić.

Wypełnij trzy zdania by zrobić pierwszy krok na drodze do wyznaczenia celów:

Gdybym miał ………………………. Byłbym szczęśliwy w życiu. Czułbym się spełniony i udałbym że osiągnąłem sukces.

Gdybym był …………………… Byłbym szczęśliwy w życiu. Czułbym się spełniony i uważanym że osiągnąłem sukces.

Gdybym robił ……………………, Byłbym szczęśliwy w życiu. Czułbym się spełniony i udałbym że osiągnąłem sukces.

 

Wpisz wszystko co ci przyjdzie do głowy, i nie ograniczaj się.

To co napisałeś to twoje marzenia i cele.

Następnie określ dokładnie to co napisałeś, np: chce mieć dużo pieniędzy zamień na chce mieć 20 milionów złotych. Określ też dokładnie skąd masz te pieniądze (mam wielka firmę, jestem popularnym artysta, pracuje na etacie, jestem manager ).

Planowanie od końca

Gdy masz już cel musisz zaplanować jego wykonanie. Planowanie niektórym ludziom może się wydawać nudne, i po prostu nie wierzą w planowanie lecz pamiętaj:

Kto nie planuję, ten planuję własną porażkę

Gdy masz już wyznaczonym cele z poprzedniego punktu, pokaże ci jak zaplanować ich osiągnięcia na zasadzie planowania od końca.

Pierwszy krok to określić finałowy porządny przez nad rezultat. Wyobrazić sobie dokładnie ten cel, miejsce gdzie jesteś, to co robisz. Następnie zacznij cofać się z tego punktu wyjściowego krok po kroku do tyłu. Wyobraź sobie co robiłbyś tuż zanim osiągnąłbyś ten cel – to jest kolejny krok, następnie co byś robił tuz przed tym krokiem. I tak powoli wyznaczając kolejne punkty, wróć do miejsca gdzie jesteś teraz. Jeśli wszystko dokładnie notowałeś, to masz już dokładny plan działania.

Dla przykładu, twój cel to: „Siedzę w moim dużym, pięknym domu i zarabiam 100 000 zł miesięcznie dzięki firmie którą sam założyłem”.

Czynnościami które poprzedzają ten cel będą:

 1. Zarabiam 100 tysięcy i mam własny dom
 2. Wybudowałem własny dom
 3. Rozwijam firmę wchodząc na nowe rynki
 4. Kupiłem działkę pod budowę domu
 5. Moja firma zaczyna przynosić dochody
 6. Założenie własnej firmy
 7. Porzucenie pracy na etacie lub znalezienie nowej w branży która mnie interesuje

Ponadto każdy z tych punktów możesz również dokładniej rozwinąć. Są to twoje kamienie milowe które wyznaczają kierunek twojego życia i działania.

Dokładny plan działania

Całą swoją drogę musisz podzielić na właściwe cele, tak jak wyżej, a te musisz podzielić z koleji na 3 różne części aby twoja droga była konkretna, aby cały czas każdy krok był w właściwym kierunku.

MAŁE CELE:

To cele na najbliższe dni. Cele które masz osiągnąć w terminie maksymalnie do jednego miesiąca. Pamiętaj że każdy z tych celów musi być powiązany z twoim celem ostatecznym.

ŚREDNIE CELE

Czyli dłuższe odcinki twojej trasy do sukcesu. Średnioterminowe cele powinieneś wyznaczać na okres od miesiąca do roku.

CELE DŁUGOTERMINOWE

Czyli cel podróży. Zerknij na tekst powyżej, gdzie określiłeś dokładnie to czego chcesz w swoim życiu. Z tego własnie powinieneś zrobić cel długoterminowy do którego powinieneś dążyć.

Pamiętaj że to głównie cel długoterminowy wyznacza to co powinieneś robić w krótko i średnio terminowych celach. Długoterminowy cel powinien być wyznaczony w czasie od roku do 3 lat, tak aby nie był zbyt odległy, a poprzez to nie wydawał się nierealny.

Przykład:

Długoterminowy cel – Dochodowy biznes internetowy, zarabiający 20000 złotych miesięcznie

Średnioterminowy cel – Założenie własnej sieci stron internetowych, która zarabia pieniądze

Krótkoterminowy cel –  Nauczenie się jak tworzyć strony internetowe

Zajrzyj do tego co zaplanowałeś wcześniej sobie w życiu, oraz do rozpiski poszczególnych kroków od osiągniętego celu do dnia dzisiejszego. Następnie podziel to na średnio- i krótkoterminowe cele.

Planuj każdy dzień

Codzienne planowanie sukcesu jest koniecznie. Od teraz, codziennie w dni robocze, a nawet w dni wolne będziesz planował co masz dokładnie zrobić i kiedy. Listy typu „to do” są często mało efektywne, ponieważ zapełniamy cały dzień zadaniami które są zupełnie niepotrzebne, nie przyczyniają się szybszego osiągniecie założonego celu.

Przygotowując swój plan na cały dzień, zawsze pamiętaj o jednym: wpisując do niego zadania, zadaj sobie pytanie: Czy to zadanie przybliża mnie do celu czy od niego oddala?.

Tak więc z samego rana, zrób listę rzeczy które masz dziś zrobić. Nie zajmie ci to dużo czasu i zwiększy twoja skuteczność w działaniu wielokrotnie.

Samo tworzenie wygląda mniej więcej tak:

Krok pierwszy: Lista rzeczy do niezrobienia

Jest to lista rzeczy których nie możesz robić w ciągu dnia. Czytasz ją codziennie i zapamiętujesz, aż stanie się twoim nawykiem. Jeśli chcesz zrzucić wagę to wygląda ona na przykład tak:

 • nie jeść słodyczy
 • nie siedzieć przed telewizorem
 • nie jeść niezdrowej żywności
 • nie rozmyślać o tym jaki gruby jestem
 • nie podjadać miedzy posiłkami
 • itp.

A samą listę nazywasz” PRZESZKADZACZE”.

Krok drugi: Lista rzeczy do zrobienia

Wypisz na niej wszystko co masz do zrobienia.

Krok trzeci: Selekcja

Z powyższej listy wykreślasz wszystko co jest niepotrzebne i nie przybliża cie do celu. Zostawisz tylko to co powinno być zrobione. Dokonując selekcji ograniczasz listę tylko do tych spraw które musza być zrobione (sprawy urzędowe na przykład) i które przybliżają cie do celu.

Krok czwarty: Uzupełnienie listy i planowanie skutecznego dnia

Przypisz każde zadanie do godziny, uzupełniając cały swój plan dnia. Warto przy każdym zadaniu zostawić małe pole które posłuży ci wieczorem do oceny danego zadania: czy udało ci się je wykonać lub w jakim stopniu je wykonałeś.

CECHĄ LUDZI SUKCESU JEST NATYCHMIASTOWE DZIAŁANIE.

LUDZIE SUKCESU NIE SIEDZĄ I MYŚLĄ „A MOŻE ZROBIĘ TO, LUB TAMTO”. ONI DZIAŁAJĄ.

DLATEGO JUŻ TERAZ WYKONAJ WSZYSTKO TO CO WYŻEJ ZOSTAŁO OPISANE.

http://www.art-sin.pl/wp-content/uploads/2017/12/Sztuka-skutecznego-zycia-graf2.jpg