„Twoje życie powinno ci się podobać” – Abraham Hicks

Szczęście to stan, w którym wszyscy powinniśmy żyć. Kiedy ten stan wymyka się nam, istnieje kilka działań zwiększających pozytywny nastrój, w których możecie wziąć udział, aby zapewnić sobie więcej pozytywnej energii przynoszącej szczęście.

ZBLIŻ SIĘ DO OCEANU, WODOSPADU LUB JAKIEJKOLWIEK PORUSZAJĄCEJ SIĘ WODY

Poruszająca się woda tworzy atmosferę, w której niemal niemożliwe jest odczucie beznadziejności i smutku. Istnieją dwa powody dla których płynąca woda i jej szum dają nam pozytywną energię:

  1. Pierwszą z nich jest moc jonów ujemnych, które powstają w wyniku ruchu wody. Jony ujemne są bardzo oczyszczające dla ludzkiego ciała. Tworzą uczucie ożywienia poprzez odświeżenie i dotlenienie komórek ciała. Są także przeciwutleniaczami, ponieważ pomagają przeciwdziałać dodatnim jonom.
  2. Jony dodatnie są również znane jako wolne rodniki. W dzisiejszym świecie „martwego powietrza”, w którym jesteśmy poddani w budynkom z odzyskiwanym ciepłem i klimatyzacją, jony dodatnie są znacznie bardziej obfite. Jony dodatnie uszkadzają nasze zdrowe komórki i tworzą idealne środowisko dla chorób i chorób.

SKOSIĆ TRAWNIK

Badania wykazały ostatnio, że prosty akt koszenia trawy podnosi na duchu. Pomaga stworzyć poczucie dobrego samopoczucia i spełnienia. Zyskujesz także korzyść z aktywności tlenowej , która sama w sobie podnosi pozytywny nastrój.

Udowodniono, że aromat ciętej trawy obniża poziom stresu i uspokaja umysł. Substancja chemiczna uwalniana przez świeżo skoszoną trawę bezpośrednio wpływa na dwa obszary mózgu związane z emocjami i pamięcią. Są to ciało migdałowate i hipokamp.

Te odkrycia mogą również wyjaśniać, dlaczego w ogólne wyjście na zewnątrz pomaga podnieść nastrój i uwolnić stres . Badania wykazały również, że po prostu wdychanie zapachu sosen i innych roślin ma relaksujący wpływ na mózg.

ZDOBĄDŹ ZWIERZAKA, JEŚLI JESZCZE GO NIE MASZ

Niezależnie od tego, czy lubisz psy czy koty, istnieje kilka badań, które wykazały fizyczne i emocjonalne korzyści posiadania zwierzaka. Badania wykazały, że poziom stresu i uczucie zadowolenia u osób w podeszłym wieku znacznie się poprawiły dzięki posiadaniu zwierzaka. Psy i koty są często brane pod uwagę w terapiach dla do domów opieki jako goście odwiedzający ze względu na ich wartość terapeutyczną.

Badania wykazały również, że po prostu pieszczoty zwierząt obniżają poziom hormonów stresu w organizmie, a także ciśnienie krwi. Silniejsze relacje między ludźmi i zwierzętami przynoszą większe korzyści w zakresie zwiększania nastroju i redukcji stresu. Im bardziej jesteś związany ze swoim zwierzęciem, tym większa korzyść.

ZJEDZ BANANA

Banany to nie tylko wygodna przekąska. Są również jedną z najlepszych potraw, które natychmiast poprawią twój nastrój . Ich połączenie tryptofanu, witaminy B6 i złożonych węglowodanów w rzeczywistości przekształca się w serotoninę.

Serotonina jest jednym z głównych neuroprzekaźników, który pomaga utrzymać dobry nastrój i poczucie dobrego samopoczucia. Niedobory tego ważnego hormonu powodują depresję, bezsenność i zaburzenia nastroju.

Banany pomagają również ustabilizować poziom cukru we krwi. Zmniejszenie stężenia cukru we krwi powoduje zmiany nastroju i może prowadzić do nadmiernego jedzenia. Żelazo w bananach również odgrywa ważną rolę w produkcji energii, która pomaga poprawić nastrój i stworzyć poczucie dobrego samopoczucia i wzmocnienia.

 CZY TE STYMULATORY NASTROJU SĄ CZĘŚCIĄ TWOJEGO ŻYCIA

NAPISZ PROSZĘ SWÓJ ULUBIONY SPOSÓB NA POPRAWĘ NASTROJU W KOMENTARZACH PONIŻEJ!