Czy kiedykolwiek wszedłeś do pokoju i od razu czułeś że w powietrzu panuje strasznie negatywna atmosfera? Tak silne mogą być negatywne myśli i uczucia. Więc jeśli jesteś w pobliżu negatywnych ludzi, może to być szkodliwe dla twojego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Są oni w życiu każdego człowieka, sącząc negatywne myśli do naszego umysłu.

Na szczęście istnieją sposoby na zablokowanie negatywności i skupienie się na byciu pozytywnym, szczęśliwym i zdrowym. Jeszcze lepiej, to łatwiejsze niż się wydaje! Wszystko czego potrzebujesz to dobre serce, determinacja, aby pozostać szczęśliwym, i chęć wzniesienia się ponad bałagan i chaos czyjejś negatywności.

OTO 10 SPOSOBÓW, ABY NIGDY NIE POZWOLIĆ, ABY NEGATYWNI LUDZIE MIELI NA CIEBIE WPŁYW

1.  NIE KONCENTRUJ SIĘ NA TYM, CO MYŚLĄ O TOBIE INNI

Ludzie myślą o wszystkim, co im się tylko podoba, a ty nie możesz kontrolować ich myśli. Jasne, możesz być dobrym człowiekiem i wykonywać działania, które inni polubią, ale nadal znajdą się tacy, którzy cię nie lubią, czasem bez powodu, byś to dostrzegł.

Ludzie negatywni skłaniają się ku niechęci do innych lub znajdowaniu w nich winy za całe zło tego świata oraz swoje błędy. W związku z tym, jeśli otaczają cię negatywni ludzie, prawdopodobnie będą cię oceniać. Jedyne co musisz zrobić to zignorować te myśli, te oceny. Nie masz na nie wpływu, nie odzwierciedlają one rzeczywistości i absolutnie nie powinny wpływać na stan twojej psychiki.

Poza tym, twoja samoocena nigdy nie powinna być zależna do innych ludzi, od tego, co myślą o tobie. To niezdrowy sposób na życie i musisz być wystarczająco zdeterminowany, aby zignorować tych, którzy nie nie wnoszą sobą dobrych rzeczy do twojego życia.

2. WIEDZ, ŻE TO NIE TWOJA WINA

Łatwo jest czuć się winnym, gdy w pobliżu znajduje się negatywna osoba, która sprawia, że ​​czujesz się źle lub gdy wywołuje w tobie współczucie. Ale to tylko złudzenie. To nigdy nie twoja wina, gdy negatywna osoba wywołuje w tobie poczucie winy. Ich życie, ich postępowanie, opinie i ideologie to tylko ich sprawa, ich życie, więc ty nie musisz ponosić za to żadnych konsekwencji.

Kiedy negatywna osoba wzbudza poczucie winy wokół siebie, to jej problem, a nie twój. W rzeczywistości możesz równie dobrze je zignorować lub zaoferować życzliwy uśmiech przed kontynuowaniem rozmowy, i tylko tyle. Nie daj się wciągnąć w samokrytykę, w polemikę z taką osobą. Wybieraj pozytywne myślenie i konsekwentnie oddzielaj się od problemów poruszanych przez osobę negatywną.

Ale dlaczego robią to ludzie negatywni? Często wynika to z niemożności zrozumienia przez nich problemów związanych z samooceną, co skłania ich do rzutowania swoich problemów na wszystkich innych. Nie traktuj tego osobiście. To jest tylko ich problem.

3. NIE REAGUJ NA NICH I ICH ZACZEPKI

Łatwo się złościć, gdy wokół ciebie są negatywni ludzie. Mają wiele paskudnych, wątpliwych i niewartych uwagi rzeczy do powiedzenia, lecz każda twoja reakcja będzie wywoływała tylko kolejne negatywne rzeczy. Nie reaguj.

Wiemy, jak trudne może być kontrolowanie tych w sumie automatycznych w sumie automatycznych reakcji na zaczepki. Ale czy negatywni ludzie są tego warci? (Nie, nie są!) Więc weź głęboki oddech. Policz do dziesięciu. I odpuść.

4. SZUKAJ ROZWIĄZAŃ, A NIE PROBLEMÓW

Najczęstszą cechą, którą posiadają wszyscy negatywni ludzie, jest ich nieustanne naleganie na pesymizm, nawet w najlepszych, najbardziej pozytywnych okolicznościach. Negatywni ludzie nie chcą widzieć srebrnych podszewek – są zbyt skupieni na ciemnych chmurach.

Aby być wolnym od ich negatywnych wpływów, musisz po prostu zrobić coś przeciwnego. Nie gloryfikuj tych ich wszystkich problemów – zajmij się szukaniem rozwiązania. Problem w firmie: negatywna osoba siedzi i narzeka i snuje żałosne wizje przyszłości. Zostaw go – niech sobie żyje w swoim świecie. Ty zajmij się szukaniem najlepszego możliwego rozwiązanie. Zamiast siać negatywne emocje razem z nimi, podziel problem na małe, łatwe do przetworzenia części. Następnie, gdy już je zrozumiesz, całkowicie skoncentruj się i znajdź ich rozwiązanie.

5. ZARZĄDZAJ SWOIM CZASEM I UWAGĄ

Osoby negatywne, mogą zająć dużo twojego czasu czasu. Nie tylko psują sytuacje aktualną, lecz stres związany z negatywnymi emocjami prze nich wywoływanymi może trwać w twoich myślach długo po tym, jak skończysz z nimi rozmawiać.

Bardzo ważne jest zarządzanie swoją uwagą i czasem, aby nie poświęcać im zbyt wiele swojego życia. Jeśli osoba negatywna zajmuje zbyt dużo twojego czasu, możesz:

 • Daj im wymijające, aby ich nie zainteresować
 • Wspomnij, że jesteś zajęty i zapytaj czy sami nie mają ważnych zajęć
 • Przeproś i powiedz żeby spadali na drzewo
 • Uprzejmie odrzuć zaproszenie na wspólne spotkanie
 • Jeśli zauważysz, że myślisz lub nadmiernie stresujesz się przez osobą negatywną, spróbuj:
  • Rozpraszaj się innymi , normalnymi myślami
  • Wymień kilka rzeczy, za które jesteś wdzięczny
  • Powstrzymaj się od narzekania na niech i cały świat.
6. ZMIEŃ TEMATY NA LEKKIE

Gdy dany temat zmienia się w dość negatywny? Zniweluj go i rozprosz! Czasami cała rozmowa musi być poprowadzona we właściwym kierunku, w którym znajduje się trochę pozytywnej energii. Możesz to zrobić przez:

 • Zmieniając rozmowę w łagodną poprzez ton i postawę ciała
 • Omówienie pozytywnych stron tego teamtu
 • Powiedzieć żart
 • Żarty z osobą w przyjazny sposób (działa najlepiej, jeśli dobrze ją znasz!)

Oczywiście nie działa to na wszystkich negatywnych ludzi. Wielu z nich wyraża zadowolenie z używania negatywności jako odpowiedzi na jakiekolwiek podejrzenia czegoś pozytywnego. Ale niektórzy ludzie cynicznie podchodzą do konkretnych tematów i wracają do „normalności” po zmianie tematu, a inni mogą być rozproszeni przez twoją silną i szczęśliwą energię.

7. WYBIERZ SWOJE MYŚLI I NASTAWIENIE

Negatywne i pozytywne nastawienie dotyczą tego, jak myślisz i co czujesz. To co masz głwoie zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Oto trzy sposoby, aby zmienić swoje nastawieni.

WYBIERZ SWOJĄ POSTAWĘ

Możesz zdecydować, jakie masz podejście do życia. Jeśli czujesz się ponuro i źle przez cały dzień z powodu kilku negatywnych ludzi, wybierasz złe podejście, które ostatecznie spowoduje gwałtowny spadek pozytywnego myślenia. Wybierz sam inny kierunek.

UŻYWAJ AFIRMACJI LUB MANTR

Pozytywne afirmacje i mantry są cudowne. Zasadniczo wybieracie określoną frazę i powtarzacie ją sobie w kółko, aż zaczniecie w nią wierzyć i odczuwać ją naprawdę. To działa.

UWAŻAJ NA SWOJE MYŚLI

Kiedy negatywna osoba zacznie do ciebie docierać, zwróć szczególną uwagę na sposób, w jaki twoje myśli zaczynają się zmieniać. Co wywołuje twoje najbardziej negatywne odpowiedzi? Jak możesz ich uniknąć? Jak możesz ulepszyć te myśli i zmienić ich orientację? Uważaj na swoje myśli i nie daj się wciągnąć w ich rozumowanie.

8. ZROZUM, ŻE NIE MOŻESZ ZMIENIAĆ LUDZI

Ludzie mogą się zmieniać, ale inni nie mogą ich zmienić. Możesz próbować edukować lub pomagać tym, którzy są wokół ciebie, ale ostatecznie to oni decydują, czy się zmienią, czy nie. I pamiętaj że są szanse, dopóki nie wyzdrowieją z tego, co czyni ich tak negatywnymi, że zmiana nie nastąpi.

Po prostu bądź najlepszą wersją siebie i uwolnij się od wszelkich zobowiązań wobec negatywnych ludzi. Nie jesteś im winien żadnej pomocy i pamiętaj że przez większość czasu oni tego po prostu nie chcą. Skoncentruj się na sobie i ludziach w swoim życiu, którzy są bardziej pozytywni.

9. NIE PRZYWIĄZUJ SIĘ DO PERFEKCJI

Perfekcjonizm jest bezcelową ideologią . Ale kiedy jesteś w pobliżu negatywnych ludzi, może się wydawać, że to wszystko, czego chcą. Są tak krytyczni wobec siebie i wszystkich wokół nich, że może cię to zarazić i zaczniesz dążyć do tego niemożliwego standardu.

Wysoki poziom perfekcjonizmu może mieć doprowadzić do depresji, lęku i innych niepozytywnych okoliczności. Zgodnie z nauką – to prawdopodobne, ponieważ jest to bardzo nieosiągalny cel. Istoty ludzkie są z natury wadliwe i to jest ważne – doskonałość nie determinuje niczyjej wartości.

Nie ma sposobu na osiągnięcie doskonałości, więc bądź najlepszą wersją siebie, jaką możesz być! Zawsze staraj się poprawiać swoje życie i być lepszym, lecz pozwól, aby negatywni ludzie oszukiwali cię w przekonaniu, że coś mniej niż idealnego jest niedopuszczalne.

10. SZUKAJ POZYTYWNYCH LUDZI

Masz mnóstwo negatywnych ludzi w swoim życiu? Czas zastanowić się, dlaczego tak jest i to zmienić!. Staraj się znaleźć ludzi pozytywnych, wspierających, rozumiejących i zachęcających do działania.

Czy to oznacza, że ​​być może będziesz musiał odciąć niektórych przyjaciół lub znacznie skrócić listę znajomych? Może. Ale badania pokazują, że posiadanie mniejszej liczby wspaniałych przyjaciół jest o wiele lepsze dla pozytywnego zdrowia i dobrego samopoczucia niż posiadanie wielu przeciętnych przyjaciół. Więc nie wstydź się, że masz dwie lub trzy osoby, którym możesz zaufać.

PODSUMOWANIE TEMATU UWOLNIENIA SIĘ OD WPŁYWU NEGATYWNYCH LUDZI

Negatywne osoby mogą być trudne do odfiltrowania. Zwykle są bardzo głośni i otwarci na wszelkie kontakty i okazywanie swoich uczuć, nawet do tego stopnia, że ​​przypadkowo krzywdzą innych ludzi. Ale dzięki tym wskazówkom i sztuczkom będziesz w stanie znacznie zmniejszyć ich wpływ na ciebie, umożliwiając ci lepsze, szczęśliwe życie.