Czasem wystarczy, że ktoś cię o coś zapyta, a ty wpadasz w furię i wyżywasz się na tej osobie za swój zły humor. Potem wstydzisz się, że z niszczyłeś komuś dzień i sobie samemu.

Możesz tego uniknąć!

Istnieje kilka prostych sposobów na to, by szybko pozbyć się złego humoru. Spójrz na 5 sposobów na to, by zmienić perspektywę i poprawić sobie humor.

Jak w 5 minut pozbyć się złego humoru ?.

Po pierwsze i najłatwiejsze możesz spróbować zwyczajnie się uśmiechnąć. Nawet, jeżeli nie czujesz by to mogło pomóc lub masz wrażenie, że to sprzeczne z tym, co czujesz. Jednak jest udowodnione, że może ci to poprawić humor, dlatego polecamy spróbować.

Ponadto mamy na zły humor 5 dodatkowych rad:

Uciskanie

Uciskaj konkretne punkty ciała – to może pomóc zwalczyć zły humor w kilka minut. Chodzi o akupresurę, która zajmuje się uciskaniem i masowaniem punktów na ciele, co pomaga pozbyć się negatywnych myśli. Poszukaj tych punktów i spróbuj tej techniki, aby lepiej poradzić sobie ze smutkiem, zdenerwowaniem, lękiem.

Zjedz coś zdrowego

Głód jest często powodem złego humoru, szczególnie gdy jesteś zestresowany lub zbyt zajęty, by mieć czas na jedzenie. Zdrowe źródło białka szybko poprawi twój humor. Czasem może to być coś tak prostego jak szklanka mleka migdałowego. Również żywność bogata w magnez pomaga poprawić humor, ale lepiej omijać w tej sprawie czekoladę. Badania pokazały, że ludzie, którzy jedzą czekoladę częściej mają depresję niż ci, którzy nie jedzą wcale.

Aromaterapia

Zapach lawendy czy pomarańczy może polepszyć twoje samopoczucie i zmniejszyć lęki. Badacze z Uniwersytetu Neurologii w Wiedniu analizowali efekty użycia aromaterapii w miejscu o wysokim wskaźniku stresu – gabinecie dentystycznym. W poczekalni, gdzie czekało 200 pacjentów, umieszczono olejki, włączono muzykę. W jednym z pomieszczeń zostawiono grupę ludzi bez aromaterapii, dla porównania.

Okazało się, że te dwa zapachy zredukowały niepokój i poprawiły humor pacjentom, czekającym na zabiegi dentystyczne. Poeksperymentuj z olejkami eterycznymi i sprawdź jaki zadziała na ciebie najlepiej.

Krótki spacer

Analitycy z Uniwersytetu w Essex sprawdzili korzyści płynące ze spacerów na łonie natury i ich wpływ na nastrój. Mówią, że ćwiczenia są lepsze niż antydepresanty, a w zasadzie działają lepiej lub tak samo niż leki. W tym też spacer wśród zieleni. Z całą pewnością ruch i świeże powietrze poprawią ci humor.

Podnieś się na duchu

Może to dziwne, ale warto czasem pogadać do siebie. Szczególnie, gdy jesteś w złym humorze. Często to właśnie negatywny głos w głowie podpowiada nam winy, wstyd i stawia pułapki i przeszkody. Być może czujesz się samotny i odrzucony. Trzeba pozbyć się tego negatywnego myślenia, pokochać siebie, myśleć pozytywnie i być w dobrym humorze.

Kiedy jesteś w dołku, głośno sobie przypomnij:

  • „Dam radę bo już nie raz udało mi się osiągnąć sukces”
  • „Jestem bystry i wierzę we własne możliwości, dziś wszystko mi się uda”
  • „Dzisiaj będę niesamowity i nic mi nie przeszkodzi”
  • „Uczę się na błędach i będę coraz lepszy” .