Wszystko to, czym jesteśmy, jest wynikiem tego, co myśleliśmy. Umysł jest wszystkim. Stajemy się takimi, jakie są nasze myśli. – Budda

Jak działają pozytywne afirmacje

Wszyscy mamy własny wewnętrzny dialog, a prawda jest taka, że ​​nie zawsze jest on pozytywny. Potwierdzamy stwierdzenia o sobie i stanie naszego życia za pomocą każdej myśli i słowa, które wymawiamy. Jest to codzienny nawyk, który praktykujemy podświadomie. Do pewnego stopnia wszyscy używamy pozytywnych afirmacji każdego dnia.

Kiedy zaczynamy myśleć o konkretnych rzeczach, sprawach i myślach, stają się one przekonaniami. Mówimy o tych wierzeniach innym, a nawet tworzymy historie, które opowiadamy z tych wierzeń. Wkrótce te przekonania stają się rzeczywistością – i im bardziej myślimy o nich i mówimy o nich, tym bardziej stają się rzeczywistością. Stan naszego zdrowia, bogactwa, związków itp. zależy od naszych nawyków percepcji..

Kiedy zmieniamy postrzeganie nas samych i naszego życia na bardziej pozytywne, nasze życie TRANSFORMUJE SIĘ. Tworzymy siebie i naszą przyszłość słowami, które wymawiamy każdego dnia. Zamiast czekać na cud który zmieni nasze życie, musimy zająć się nim sami i zacząć zmieniać się już dziś.

Dla niektórych może się to wydawać nierealne, ale uprawianie pozytywnych afirmacji zmienia życie. Jest to prosty i darmowy, niewymagający  dużego zaangażowania i poświęcenia. Zaczyna się od świadomej kontroli nad naszymi myślami i nawykowego przekształcania niszczycielskich, negatywnych myśli w pozytywne afirmacje.

Pozytywny dialog z samym sobą.

Afirmacja jest po prostu pozytywną rozmową z samym sobą lub stwierdzeniem, które mówimy o sobie lub naszym życiu wyrażonym w czasie teraźniejszym, jak gdyby było to prawdą. Kiedy zostaniesz złapany w negatywny wzorzec myśli, po prostu zatrzymaj się i natychmiast zastąp go innym stwierdzeniem.

Na przykład:

  • „Muszę schudnąć.” Staje się „Mogę łatwo zwolnić wagę”.
  • „Nie stać mnie na to.” Staje się „Mogę znaleźć lepszą ofertę.”
  • „Nie mogę zaoszczędzić pieniędzy.” Staje się „Mogę łatwo zaoszczędzić pieniądze.”
  • „Nigdy nie spotkam właściwego partnera.” Staje się „Jestem otwarty na znalezienie idealnego partnera”.
  • „Wyglądam okropnie. Nienawidzę siebie. „Staje się” Bezwarunkowo kocham siebie. „

Chodzi o przesunięcie punktu ciężkości z negatywnego na pozytywny. Nawet jeśli to małe kroki na raz. Kiedy staje się świadomym nawykiem, twoje życie z czasem zaczynają ogarniać coraz większe i większe zmiany.

Afirmacje istnieją, aby pomóc nam się zmienić. W rzeczywistości ułatwiają zmianę. Są to nasiona, które sadzimy, które ostatecznie kwitną – im bardziej o nie dbamy, tym większy jest z nich plon. Często wydaje nam się, że działanie rozwiąże nasze problemy i choć działanie ma kluczowe znaczenie dla zmiany, samo działanie nie zapewni rzeczywistych, trwałych zmian.

Posiadanie pozytywnej perspektywy ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia twoich celów. Czasami, gdy zaczynamy, jesteśmy tak dalecy od naszego celu, że nie jest łatwo utrzymać pozytywną perspektywę. Właśnie dlatego pozytywne afirmacje są konieczne. Są katalizatorem zmian.

POZYTYWNE AFIRMACJE SĄ TAK PROSTE, ŻE MOŻNA JE PRZEOCZYĆ

W rzeczywistości są one zdefiniowane jako proste, pozytywne zwroty, które powtarzamy sobie, z pełnym przekonaniem, że tak jest, niezależnie od tego czy obecnie jest prawdziwa, czy nie. Celem powtarzania afirmacji jest budowanie poczucia pewności siebie. Używasz tych zwrotów, aby powiedzieć sobie, co chcesz lub gdzie chcesz być w przyszłości. Nawet jeśli obecnie nie wierzysz w to zdanie, z praktyką afirmacji, będziesz.

Najważniejszym aspektem pozytywnych afirmacji jest twoje odczucie. Kiedy mówisz lub tworzysz afirmację, zwróć uwagę na to, jakie „uczucia” nadchodzą. Twoje uczucia są twoim systemem kierowania emocjonalnego i są twoimi wskaźnikami tam, gdzie jesteś w odniesieniu do twojej afirmacji i celów życiowych. Im lepiej czujesz się z każdym stwierdzeniem, tym bliższa jest ich realizacja. Większość ludzi poddaje się i wraca na stare sposoby, zanim zauważą zmianę. Jednak silna i zdeterminowana osoba zwycięży. Ostatecznie sprowadza się to do tego podstawowego pytania: „Ile chcesz zmienić?”

Będę działać teraz. Będę działać teraz. Będę działać teraz. Odtąd powtarzam te słowa każdej godziny, każdego dnia, każdego dnia, aż słowa staną się takim samym nawykiem jak mój oddech i działanie. – Og Mandino

Pozytywne afirmacje usuwają negatywne myśli i zastępują je pozytywnymi myślami, pozytywnymi uczuciami. Łatwym sposobem na zobaczenie afirmacji w twoim życiu jest stworzenie listy obszarów w twoim życiu, które chcesz poprawić. Zapisz swoje myśli i przekonania dotyczące każdego obszaru. Kiedy będziesz gotowy, zacznij pisać więcej pozytywnych wypowiedzi. Nawet jeśli musisz zrobić małe kroki i napisać serię pozytywnych afirmacji, aż osiągniesz swój cel – w porządku. Każdy jest inny i znasz siebie najlepiej. Kiedy czujesz się naprawdę dobrze w danej afirmacji, zaczniesz dostrzegać rezultaty w swoim zewnętrznym świecie.

Często ludzie są podekscytowani afirmacją i chcą z nich korzystać, ale mają trudności z wymyślaniem własnych, więc rezygnują. Są to ci, którzy najbardziej ich potrzebują. Zazwyczaj, gdy dana osoba ma kłopot z wymyślaniem listy pozytywnych afirmacji , dzieje się tak dlatego, że mają bardzo niską samoocenę i mają kłopoty z dostrzeżeniem czegoś pozytywnego w ich życiu.

PODĄŻAJ ZA LIDERAMI

Jeśli całkowicie nowy w temacie pozytywnych afirmacji, najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest podążanie za przywódcami takimi jak Louise Hay. Ma fenomenalne proste afirmacje, które pomogą ci bez konieczności pisania własnych. Można znaleźć jej przetłumaczone afirmacje na YouTubie.

Od kilku lat używam afirmacji, aby zmienić swoje życie, i ja z chęcią ci pomogę. Poniżej w komentarzu możesz opisać obszar swojego życia, w którym chcesz zobaczyć więcej obfitości. Pomogę ci stworzyć doskonałe afirmacje.

Wierzę iż moim celem jest pomóc innym zmienić ich życie i pokonać przeszkody, tak aby mogli żyć jak najlepiej. Chciałbym również usłyszeć od ciebie, jeśli i jak pozytywne afirmacje zmieniły twoje życie. Uwielbiam kontaktować się z osobami o podobnych poglądach i uwielbiam słyszeć inne historie sukcesu.

Dla mnie osobiście afirmacje pomogły mi  zmniejszyć wagę, zwiększyć moje dochody, przeżyć moją pasję, poprawić wszystkie moje relacje i wiele innych rzeczy. I ta lista się pewnie wciąż będzie wydłużała. Tak więc, kiedy ktoś mówi mi, że pozytywne afirmacje nie działają, wiem, że po prostu nigdy tak naprawdę świadomie ich nie stosowali, nigdy nie uczynili ich pozytywnym nawykiem.