Świadome życie to życie zgodne z własnymi przekonaniami, to życie w którym robimy to co kochamy.

Aby poprawić jakość swojego życia musisz poprawić 5 dziedzin swojego życia:

Świadomość Emocjonalna

Kontrola własnych uczuć i emocji.

Zbyt wielu z nas pozwala na to aby nasze życie kontrolowały czynniki zewnętrzne. Zamiast kontrolować własne myśli i uczucia pozwalamy na krótkotrwałe zmiany naszych emocji przez czynniki na które często nie mamy wpływu.

Szczęsliwe życie to kontrola naszych myśli i emocji.

Świadomość Fizyczna

Ta dziedzina to nie są godziny i miesiące spędzone na siłowni jakby ktoś mógł błędnie pomyśleć,

Kontrola swojego ciała to po prostu kontrola tego co bezpośrednio na nie wpływa. Używki, alkohol, papierosy, niepotrzebne lekarstwa, wielogodzinne sesje przed telewizorem na kanapie. Te czynniki wpływają na to iż w wielu ludzi w wieku zaledwie 30-40 lat budzi się rano z tą myślą „jak mi się nie chce”, ponieważ nasze ciało ma już dość.

Idź na spacer, jedz zdrowo, oczyść swój organizm, daj odpocząć swojemu ciału od współczesnych trucizn – te drobne rzeczy sprawią po prostu że będziesz miał więcej siły na cieszenie się życiem.

Uwierz mi – tak po prostu jest.

Świadomość Interpersonalna – Kontakt z innymi ludźmi

Kontakt z innymi ludźmi zawsze musi być rozpoczęty przede wszystkim od poznania samego siebie.

Musisz zrozumieć co jest dla ciebie najważniejsze, jakie są twoje oczekiwania, wedle jakich reguł prowadzisz grę zwaną życiem.

Gdy wystarczająco dobrze poznasz siebie, dużo łatwiej będzie ci nawiązać kontakt z innymi ludźmi.

Rozwinięcie tej dziedziny w życiu pozwoli ci na osiągnięcie stanów których być może nigdy nie doświadczyłeś: Poczucia współistnienia z innymi ludźmi, świadomości że mamy wpływ na życie innych ludzi. To daje ogromną satysfakcję

Świadomość Finansowa

Odrzuć presję finansową „muszę mieć więcej więcej więcej”. To się nigdy nie skończy. Im więcej będziesz miał tym więcej będziesz pragnął. To jest kulturowo uwarunkowana iluzja.

Za bogactwem nie należy gonić. Bogactwo to środek służący osiągnięciu celu.

Świadomość finansowa, to zmiana nastawienia do niego w której to nie bogactwo jest twoim celem, lecz środkiem do osiągnięcia wyższych celów i wspaniałego życia.

Świadomość upływającego czasu

Tworzenie wielkiego dzieła, wymaga czasu.

Krótkowzroczne oceny mogą doprowadzić do długotrwałego cierpienia. Kontrola czasu to nie wykorzystanie go do maksimum, wypełniając obowiązkami cały dzień.

Kontrola czasu to takie nim gospodarowanie aby działał on na naszą korzyść, gdzie każda minuta naszego dnia, przybliża nas do celu.

Większość ludzi przecenia swoje możliwości w skali roku, ale nie docenia tego co czego może dojść w ciągu dziesięciu lat.

Wrzuć na luz i rozplanuj swoje zadania w czasie, aby twój mózg nie zwariował. Nie wykonanie nagromadzonych obowiązków może ugasić twoja motywację, dlatego też świadomie kontroluj upływający czas – nie będzie on twoim sprzymierzeńcem, a nie wrogiem.

Bądź świadomy ilości swojego czasu.

Żyj świadomie

Miej wspaniały dzień